מה עושים במקרה של תאונת עבודה?


מה עושים במקרה של תאונת עבודה?

תאונת עבודה מתייחסת לאירוע שמתרחש במהלך שעות העבודה, כולל בזמן ההגעה לעבודה ובמהלך היציאה ממנה, במיוחד אם התאונה התרחשה כתוצאה מתנאי עבודה לקויים.

הלוואי שלא תצטרכו להשתמש במידע שבמדריך זה, אבל חשוב שתדעו, לכל מקרה שלא יקרה, מה עושים במקרה של תאונת עבודה, את מי תובעים? מי קובע את שיעור אחוזי הנכות, לכמה זמן, ועוד תשובות לכל מיני שאלות שעשויות להתעורר.

מילוי טפסים של תאונת עבודה

שמעתם את סיפורי האימה בחדשות? אל תהיו חלק מהסטטיסטיקה מספיק מקרים התפרסמו בתקשורת, עם סיפורים על תאונות שהתרחשו במקומות עבודה, כמו למשל נפילה מפיגומים, קטיעת איבר בגוף  תוצאה מהפעלת כלי עבודה מסוכנים, או שאיפת חומרים רעילים, ועוד סיפורים מסמרי שיער.

במקרים רבים מתברר שהאחראי להתרחשות התאונות הוא המעביד, שלא הקפיד לספק תנאי עבודה בטוחים, או שהם נובעים כתוצאה מרשלנות העובד.

אז מה עושים במקרה של תאונת עבודה?

המדריך הזה עובר איתכם צעד אחרי צעד, כך שתבינו מה עושים במקרה של תאונת עבודה, ובאילו פעולות יש לנקוט:

האם היו עדים לתאונה?

אם היו עדים במקום שבו התרחשה תאונת העבודה, חשוב לאתר אותם ולרשום את פרטיהם כדי שניתן יהיה להשתמש בעדותם בעת הצורך.

חשוב שהמעסיק יהיה מודע להתרחשות התאונה

יש להודיע למעסיק על התרחשות התאונה ולקבל דוח 'הודעה על תאונה', שנקרא גם 'טופס ב.ל. 250'. המעסיק מציין בטופס את הפרטים שלו ואת השתלשלות העניינים בתאונה, בהתאם לפרטים שהעובד מסר, ואז חותם על הטופס.

גם אתם מתבקשים לתעד את מהלך התאונה

חשוב שתעלו על הכתב את כל הפרטים והנסיבות שקשורים לתאונה, בצורה רהוטה ומדויקת. מומלץ אף לצרף צילומים של אזור התאונה, כולל הגורם בשטח שהוביל לתאונה, אם יש כזה. תיעוד הפרטים מצידכם צריך להיכלל בדוח הרפואי, בדיוק כפי שתיארתם אותם.

לשמור ולתעד את כל הבדיקות שעברתם

חשוב להקפיד לקבל את כל הבדיקות הרפואיות המקיפות מיד בסמוך להתרחשות התאונה, כך שניתן יהיה לאבחן חבלות גוף או פגיעות כתוצאה מהתאונה. את הבדיקות כדאי לעבור בחדר המיון ושם לציין שהפגיעות נגרמו כתוצאה מתאונת עבודה.

כל התיעוד הרפואי צריך להיות אצלכם

אם תחליטו להגיש תביעה בגין תאונת העבודה, עורך דין שמתמחה בדיני עבודה ירצה לראות ולצרף לתביעה את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים לתאונה, כולל:

  • מרשמי תרופות וקבלות בגינן.
  • אישורים רפואיים.
  • תוצאות בדיקות, כולל צילומי CT או רנטגן, או כל בדיקה אחרת שקיבלתם.
  • הפניות לטיפולים רפואיים.
  • וקבלות על הוצאות כספיות שנגרמו לכם בעקבות התאונה.

טיפולים רפואיים לאחר התרחשות התאונה

אם המשכתם לחוש ברע לאחר התאונה, או שהתעורר אצלכם מצב רפואי שלא התרחש מיד בסמוך לתאונה, אלא כמספר שבועות לאחריה, חשוב שתפנו לקבלת בדיקות וטיפולים רפואיים נוספים. לפעמים מתרחשות פגיעות פנימיות שעלולות להתפרץ עם תסמינים רק כעבור זמן מה, ויש לוודא שיש בידכם את ההפניות לטיפולים הרפואיים, וחוות דעת רפואיות.

ואז פונים לקבלת ייעוץ משפטי

חשוב ומומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונות עבודה ואובדן כושר עבודה, עם ניסיון בהגשת תביעות בגין תאונת עבודה, התנהלות מול חברות הביטוח, וליווי וייצוג בפני הוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי, על מנת לוודא שאתם מקבלים פיצויים בגובה השיעור המקסימלי שמגיע לכם.

מעוניין להיעזר בעורך דין אובדן כושר עבודה? לחץ כאן

מעוניין להיעזר בעורך דין תאונות עבודה? לחץ כאן!

אם אתה זקוק לעזרתנו באחד מתחומי העיסוק המפורטים נשמח לעמוד לרשותך ולשרתך בנאמנות ובמקצועיות 

לייעוץ ראשוני עם עו"ד כפיר דיין דובב התקשר עכשיו 03-6495030