עורך דין רשלנות רפואית

תביעת רשלנות רפואית

האם אירע לך מקרה של רשלנות רפואית? האם נותר לך נזק רפואי קבוע אשר פוגם באיכות חייך או גורם לך לאובדן הכנסה? אם כך, דרוש לך עורך דין רשלנות רפואית מקצועי ומיומן בתחום.

אנו נשמח לסייע לך בתביעת רשלנות רפואית במטרה לקבל את הפיצוי המגיע לך מהגורם המעוול. משרד עו”ד כפיר דיין דובב הינו משרד בוטיק העוסק בתחום תביעות רשלנות רפואית ומעניק ללקוחותיו ייצוג משפטי מלא במקרים בהם יש צורך בשירותי עורך דין בתחום.

הניסיון הרב שבאמתחתנו מאפשר לא אחת לנתח את המצב העובדתי והמשפטי באופן כזה שיאפשר הערכה טובה לסיכויי התביעה. לשם כך, אנו נעזרים ברופאים בכירים מומחים בתחומים השונים כדי לבחון את המקרה לגופו, כך שניתן יהיה להמליץ על דרך פעולה מיטבית עבור הלקוח שלנו.

אנו נעריך ללקוח מראש את הסיכוי המשפטי בתביעה על בסיס בחינת החומר הרפואי וכן היוועצות עם רופאים מומחים. לשם כך יש לשלוח לנו: המסמכים הרפואיים העיקריים, בדיקות שבוצעו, התכתבות ככל שקיימת, תיעוד מוקלט או מצולם. לאחר שנבחן את החומר נשוב אליכם לייעוץ ראשוני, ובמידה ונחשוב כי יש לתביעתכם סיכוי ממשי לזכייה נזמן אתכם לפגישה במשרדנו.

תביעת רשלנות רפואית

למרבה הצער, מקרים של רשלנות בהליכים רפואיים קיימים ולא נדירים. יש להדגיש כי לא כל מקרה בו נגרם נזק לחולה הוא עילה לתביעת רשלנות משום שחלק מהמקצוע של רפואה כרוך בסיכונים.

עורך דין רשלנות רפואית
עורך דין רשלנות רפואית

עם זאת, יש מקרים בהם הרופא או הצוות הרפואי יכלו לתת טיפול מיטבי יותר או נכון יותר, ובהימנעות ממנו או בפעולה הפוכה למצופה מהם, נגרם לחולה נזק בלתי הפיך. אלה המקרים שמצדיקים הגשת תביעת רשלנות.

תפקידו של עורך הדין הינו להגיש תביעות ולמצות את האפשרות לפצות, לכל הפחות במישור הכספי, את מי שנגרם לו נזק עקב הרשלנות.

 

 

סוגי רשלנות נפוצים ברפואה

כאמור, רשלנות רפואית יכולה להתרחש בכל שלב משלבי ההליך הרפואי, החל מבדיקות פשוטות ואבחונן, דרך בחירה של דרך הטיפול ועד טיפול לא מיטבי או לא מקצועי.

  • רשלנות רפואית באבחון מחלת הסרטן   רשלנות באבחון מחלת הסרטן יכולה להתרחש עקב התעלמות מסימני אזהרה שמתקבלים בתוצאות בדיקות דם, בדיקות שתן, תלונות של המטופל או ביצוע אבחנה לא נכונה של התסמינים. במחלת הסרטן יש חשיבות עליונה לאבחון מוקדם ככל שניתן כדי להגדיל את סיכויי ההחלמה ולכן איחור באבחון מהווה כמעט תמיד רשלנות.

 

  • רשלנות רפואית במחלות כליה   מקרים של רשלנות בטיפול במחלות כליה יכולות להתרחש כאשר לא ניתן לחולה טיפול מתאים כאשר מתגלים הסימנים המקדימים בבדיקות – בדרך כלל קריאטינין בדם או חלבון בשתן. כאשר החולה מתלונן על כאבים חוזרים ונשנים הדבר אמור להדליק נורה אדומה אצל רופא המשפחה שאמור להפנות לנפרולוג. לעיתים, גם שקיימת אבחנה הטיפול התרופתי שניתן לא מתאים וגורם לנזק. לבסוף, כאשר נדרש ניתוח שמבוצע או שלא מבוצע כהלכה.

 

  • רשלנות רפואית בניתוח  במהלך ניתוחים מתרחשים מקרים רבים של רשלנות, ולדוגמא: רשלנות בניתוח קוסמטי כאשר התוצאה רחוקה מזו שהובטחה. רשלנות בניתוח קיסרי שלא בוצע בזמן או שלא בוצע באופן תקין. רשלנות בניתוחי עיניים שלא בוצעו באופן מיטבי ועוד.

 

  • רשלנות רפואית בטיפול בסוכרת   מצבים אלה יכולים להתרחש במיוחד עקב אי טיפול תרופתי או אי טיפול תרופתי נכון כאשר מופיעים סימני האזהרה אצל החולה.

 

  • רשלנות רפואית בהיריון ובלידה   היריון ולידה הם תהליכים מורכבים וסבוכים בהם האישה נמצאת במעקב רפואי צמוד ומקיף הכולל בדיקות רבות שמטרתן לזהות מראש בעיות אצל העובר או אצל האם. הליכים אלה דורשים הקפדה יתרה, תגובה מהירה ובחירה נכונה של הטיפול הרפואי. כאשר אלה חלילה לא קורים ייתכן נזק משמעותי לאם או לעובר.

 

  • רשלנות רפואית במחלות לב  מקרים של רשלנות בטיפול במחלות לב יכולות להתרחש עקב אבחון חסר או אבחון לא נכון של בעיה מולדת או קיימת בלב. כמו כן, קיימים מקרים של בחירה תרופתית או ניתוחית לא נכונה למצבו של החולה.

 

  • רשלנות רפואית באבחון גידולים בראש   איזור הראש והמוח הוא האיזור הרגיש ביותר בגוף האדם ולכן גם ניתוחים באיזור יכולים להיות מורכבים וסבוכים. מקרים של רשלנות רפואית בגידולים במוח יכולים להיות כתוצאה מפענוח לא נכון של בדיקות CT או MRI והבחנה לא נכונה של סוג הגידול או שינויים בגודלו מבדיקה לבדיקה.

כמובן שרשלנות יכולה להתרחש בכל תחומי הרפואה והדוגמאות שניתנו לעיל הינן על קצה המזלג בלבד.

סיוע של עורך דין רשלנות רפואית

באם נגרם לכם נזק קבוע עקב רשלנות חשוב להיוועץ בעו”ד מקצועי ומיומן כדי שיבחן את סיכויי תביעתכם. במקרים רבים למשרדנו יש את הכלים והיכולות להעריך את סיכויי התביעה ובמקרים בהם נדרשת גם חוות דעת רפואית ראשונית של רופא מומחה בתחום, עומדים לרשותנו צוות דעת רופאים בכירים מומחים בתחומים השונים.

אנו בוחרים את לקוחותינו ולוקחים אך ורק תיקים שאנו מאמינים בצדקתם ובסיכוי ההצלחה שלהם. איכפת לנו מאוד שתקבלו את כספכם וכל לקוח מקבל יחס אישי ואכפתי.

למשרדנו הצלחות רבות באישור תביעות רשלנות והמקרה ייבחן לגופו ותינתן ההמלצה המתאימה ביותר לדרך הפעולה אשר תביא לתוצאה המיטבית ללקוח.

אנו משרד בוטיק העוסק אך ורק בתחומי תביעות רשלנות רפואית וביטוח. אנו מקבלים מספר מוגבל של תיקים וכל לקוח הוא עולם ומלואו. עו”ד כפיר דיין דובב מטפל ואחראי ישירות על כל תיק והלקוח מקבל עדכונים על כל התפתחות שוטפת חשובה בתיק.

שאלות ותשובות - עורך דין רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית מטפל במצבים בהם הצוות הרפואי התרשל בתפקידו, למשל אם לא נתן למטופל את הטיפול ההולם למצבו או נמנע ממתן טיפול כלל, באופן שגרם למטופל נזק.

רשלנות רפואית יכולה להתרחש באבחון שגוי או חלקי של מחלה, במתן טיפול שגוי או חלקי למחלה, בביצוע טיפולים וניתוחים אשר גרמו למטופל לנזק (ולעיתים גם לא היו הכרחיים), ואף בהימנעות מכל פעולה כאשר מצבו של המטופל דורש טיפול.

מומלץ להתייעץ עם עורך דין המומחה בדיני הנזיקין ובתחום הרשלנות הרפואית בפרט, על מנת לקבל ייעוץ מקיף אודות מצבכם המשפטי, להעריך את סיכויי תביעתכם ולהגיש תביעה לפיצויים במידת הצורך.

בין היתר, עורך דין רשלנות רפואית יאסוף את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים המעידים על ההתרשלות ועל הנזק שנגרם לכם, לרבות חוות דעת רפואית של רופא מומחה בתחום (אשר ישיג עבורכם עורך הדין).

מאמרים באותו נושא שאולי יעניינו אותך:

10 שאלות ותשובות ברשלנות רפואית

10 שאלות ותשובות ברשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא בין הנושאים המבלבלים וחמקמקים ביותר לטיפול בתחום הרפואה והמשפט כאחד. לכן בחרנו להקדיש את הסקירה שלפניכם לדיון ב- 10 שאלות ותשובות ברשלנות

רשלנות רפואית בניתוח

רשלנות רפואית בניתוח

רשלנות רפואית בניתוח היא מחדל חמור מאין כמוהו, העלול להתבטא בכך שמנותח נפגע בשל התנהלות רשלנית מצד הרופא המנתח, הרופא המרדים, צוות האחים או האחיות

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הכבד

רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הכבד

כאשר מדובר על רשלנות רפואית בניתוח לסרטן הכבד, הכוונה הינה לכל טעות, מחדל, כשל ו/או סטייה מן הנהלים הרפואיים וחובת הזהירות שלהם מחויבים רופאים ואחיות

רשלנות רפואית בייעוץ גנטי

רשלנות רפואית בייעוץ גנטי

אבחון מחלות גנטיות בזמן ההריון ואף לפניו, הוא קריטי מאין כמוהו למניעת סבל מיותר מילדים והורים רבים. למטרה זו בדיוק, פונים אנשים רבים לייעוץ גנטי

5 טיפים להצלחה בתביעת רשלנות רפואית

5 טיפים להצלחה בתביעת רשלנות רפואית

תחושת השליחות של העוסקים במקצוע הרפואה מהווה שיקול משמעותי בבחירתם במשלח ידם. הרי לימודי הרפואה הם הקשים והמורכבים ביותר מכל המקצועות, והשנים הראשונות הן קשות

לחצו למאמרים נוספים בנושא -
אם אתה זקוק לעזרתנו באחד מתחומי העיסוק המפורטים נשמח לעמוד לרשותך ולשרתך בנאמנות ובמקצועיות

מלאו פרטים וקצת רקע על המקרה ושלחו אלינו