רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון יכולה לגרום ללא מעט נזקים, לאם ולעובר כאחד. לנזקים אלה ישנן השפעות קצרות או ארוכות טווח על איכות החיים של המשפחה, על המצב הכלכלי וכד’. לכן, במקרה שקיים חשש לרשלנות רפואית בהריון, ניתן לבחון אפשרות לתביעת הגורמים האחראיים, בהתאם לקיום תנאים מסוימים שעליהם נסביר מיד.

הריון מטבעו הוא מצב רגיש, ובמשך תשעת החודשים שבהם העובר בבטן אימו ועד ללידה, יש צורך בבדיקות רבות, הנחיות שונות של רופאים ומעקב תדיר אחר התקדמות ההיריון, על מנת לוודא כי העובר בריא וכמובן האם. כמו כן, קימות הנחיות רפואיות מקדימות שנועדו למנוע מראש בעיוות, או להקטין ככל הניתן את הסיכוי לבעיות רפואיות מסוימות.

בהקשר זה, רשלנות רפואית בהריון יכולה להתייחס לכמה מצבים: מצב בו התקיימה רשלנות הקשורה להנחיית הרופאים המטפלים, למשל במקרים בהם לא הומלץ להורים על בדיקה שהייתה יכולה בדיעבד, לסייע להם או לתינוק, רשלנות הנוגעת לטיפול עצמו באישה ההרה או ברך הנולד, וכן מצבים שבהם התקיימה רשלנות רפואית הנוגעת לטיפול הפיזי בהליכים שונים.

בקצרה, רשלנות רפואית מתקיימת בד”כ כאשר מתקיימים שני תנאים מצטברים:

  1. ההתרשלות עצמה שבאה לידי ביטוי במצבים כמו אלה שהזכרנו לעיל, ומקרים נוספים
  2. נזק לאם או לעובר

רשלנות רפואית בהריון

כיצד ניתן לוודא כי התקיימה רשלנות רפואית?

מטבע הדברים, לא כל מקרה בו קיים חלילה נזק לאם או לעובר הוא תוצאה של רשלנות רפואית, אלא יש צורך להוכיח כאמור, כי אכן התקיימה כאן רשלנות.

למעשה, אחד החלקים העיקריים, אם לא העיקרי ביותר בתביעת רשלנות רפואית, הוא מציאת מומחים רפואיים שיוכלו לתת חוות דעת המוכיחה מעל לכל צל של ספק כי במקרה אחר שבו לא הייתה מתקיימת הרשלנות, הנזק לא היה נגרם או לפחות, מתמעט.

יש לציין, כי מדובר בהליך יקר יחסית, וכזה המצריך ידע ומיומנות על ידי עו”ד רשלנות רפואית המטפל בתביעה, שכן לא אחת נדרשים התובעים לספק כמה חוות דעת רפואיות.

מי יכול לתבוע במקרה של רשלנות רפואית בהיריון?

עניין זה תלוי בנזק שנגרם ובאופן כללי, הן ההורים והן הילד עצמו (כמובן בגיל ובתנאים מסוימים) יכול לתבוע. בהקשר זה, נדגיש כי הנזקים שנלקחים בחשבון בתביעה, על מנת לחשב את גודל הפיצוי, אינם רק הנזקים עצמם מבחינה פיזית וכד’, אלא גם ההשלכות השונות של הנזק, שבאות לידי ביטוח בהוצאות כספיות של המשפחה, שינוי אורח החיים, נטל הטיפול היומיומי ועוד.

מתי מומלץ לבחון את אפשרות תביעה?

בדומה לכל מקרה שבו קים נזק רפואי כתוצאה מרשלנות, מומלץ לפנות אך עורך דין רשלנות רפואית, ולהתחיל לאסוף חומרים הרלוונטיים לתביעה מוקדם ככל הניתן.

למרות שאת תביעת הרשלנות הרפואית ניתן להגיש מספר שנים לאחר שהתרחשה (נתון התלוי בסוג המקרה), קבלת הפיצוי כמה שיותר מוקדם יכולה להקל על משפחות רבות, ובנוסף צריך לזכור כי תביעת רשלנות רפואית עלולה לקחת זמן לא מבוטל של כמה שנים.

מעוניין להיעזר בעו”ד רשלנות רפואית?  לחץ כאן!

אם אתה זקוק לעזרתנו באחד מתחומי העיסוק המפורטים נשמח לעמוד לרשותך ולשרתך בנאמנות ובמקצועיות
להערכת סיכויי תביעתך:

מלאו פרטים וקצת רקע על המקרה ושלחו אלינו