עורך דין תאונות עבודה

עו"ד תאונות עבודה

משרד עו”ד כפיר דיין דובב ושות’ הינו משרד בוטיק העוסק במיצוי זכויות מול חברות ביטוח, קרנות הפנסיה והביטוח הלאומי, ומעניק לעובדים ייצוג משפטי מלא במקרים בהם יש צורך בשירותי עורך דין תאונות עבודה, הן מול המעסיק, הן מול חברות הביטוח וקרנות הפנסיה והן מול המוסד לביטוח הלאומי.

הניסיון הרב שלנו בתביעות תאונות עבודה מביא לשיעור אחוזי הצלחה של קרוב ל-100% מול חברות הביטוח ולשיעורי הצלחה של כ- 90% מול הביטוח הלאומי.

אנו נעריך את סיכויי התביעה על בסיס החומר בתיק – לשם כך יש לשלוח לנו: פוליסה, תנאי הפוליסה, מסמכים רפואיים רלוונטיים, ההתכתבות עם חברת הביטוח. לאחר שנבחן את החומר נשוב אליכם עם חוות דעת ראשונית, ובמידה ונחשוב כי יש סיכוי טוב לזכייה נזמן לפגישה במשרדנו.

נפגעת בתאונת עבודה? מה עושים עכשיו?

בשנת 2015 נפצעו בישראל כ-50 אלף עובדים ו-54 עובדים נהרגו. מדובר אומנם על ירידה בממוצע השנתי, אך עדיין מדובר על מספרים עצומים. במהלך שנה זו, שולמו למעלה מ-4.5 מיליארד שקל גמלאות לנפגעים באופן ישיר.

כל עובד אשר נפגע במהלך עבודתו, זכאי לקבל פיצויים מביטוח לאומי, שכן כל עובד בישראל מפריש מדי חודש, ביחד עם המעסיק שלו, אחוז מסוים ממשכורתו לביטוח לאומי על מנת שבבוא העת, אם חס וחלילה הוא יידרש לקבל פיצויים, בין היתר בעקבות תאונת עבודה, אכן יהיה ניתן לשלם לו.

על מנת לדעת מה הן הזכויות שלנו כעובדים במקרה של תאונות עבודה, עלינו להבין תחילה מה זו תאונת עבודה, כיצד ומתי מגדירים תאונה שכזו. כמו כן, עלינו לדעת מתי אנחנו יכולים לתבוע פיצויים, ממי אנחנו תובעים, וכיצד.

איך ניתן לממש את הזכויות לאחר תאונת עבודה


מה זו תאונת עבודה?

תאונת עבודה היא כל פגיעה, מחלה או תאונה שנגרמת לנו בזמן העבודה וכן בדרך אל העבודה או בדרך ממנה. זאת, בהנחה ואנחנו עושים את אותו מסלול ולא סטינו מהדרך. הסיבה מדוע הדרך אל העבודה או מהעבודה נכללת בהגדרה זו היא משום שאם ביצענו את הדרך אל העבודה או ממנה חזרה הביתה, אלמלא מקום העבודה לא היינו נמצאים שם.

עובדים אשר עוברים תאונת עבודה זכאים כאמור לתבוע פיצויים מהביטוח הלאומי, באופן עצמאי או באמצעות עו”ד תאונות עבודה. כאן חשוב לזכור כי שמורה לנו תמיד הזכות לייצוג של עורך דין מטעמנו ורק עו”ד יכול לייצג בוועדות של הביטוח הלאומי.

בהיבט שמול המעסיק, לצערנו הרב, הרבה פעמים מעסיקים מנסים “לסגור” את העניינים מול העובדים, מתוך עמדה של כוח ומבלי שהעובדים יודעים שיש להם את הזכות להיות מיוצגים על ידי עו”ד תאונות עבודה. מצב כזה יכול להיות מאוד בעייתי שכן העובד עלול לחתום על הסכמים ומסמכים, אשר יהפכו לקבילים בבית הדין לעבודה, וכך זכויותיו עלולות להירמס.

את מי אנחנו בעצם תובעים?

 תביעה בעקבות תאונת עבודה מוגשת כנגד שני גורמים:

  • הביטוח לאומי – המוסד לביטוח לאומי אמור לספק לעובדים שנפגעו בתאונת עבודה פיצוי בגין הנכות שנגרמה, קצבת מענק נכות (במידה ונקבע אחוז נכות מסוים) וכן דמי פגיעה, במידה והעובד לא עבד משך שלושה חודשים בעקבות התאונה.

חשוב להדגיש, שאם מדובר בפציעה קשה אשר מותירה בעובד נכות שמחייבת שיקום, התאמה של מקום המגורים לשינוי הפיזי שחל, סיוע ברכישת רכב או אביזרים אחרים, הרי שניתן לתבוע מביטוח לאומי גם מענק מיוחד עבור כל אלה.

  • חברות הביטוח וקרנות הפנסיה – הרובד השני, אולם שאינו חשוב פחות, הוא הגשת תביעה לאובדן כושר עבודה מול ביטוח המנהלים או קרן הפנסיה אשר קיימים במסגרת העסקתו של העובד. יוזכר, כי כל מעסיק מחוייב על פי דין להפריש לכל עובד לביטוח פנסיוני הכולל כיסוי לפטירה ולאובדן כושר עבודה. במקרה ולא עשה זאת, קיימת לעובד עילת תביעה מול המעסיק.

בנוסף, במקרים בהם היתה התרשלות של המעסיק, ניתן לתבוע את המעסיק, אשר ישלם פיצויים על מה הנזק שנגרם בשל מחדל שלו מחוסר בטיחות או רשלנות, שנובעת מתנאים לא מתאימים במקום העבודה.

לפני סיום חשוב להדגיש כי בכל שלב בתהליך, יש לנפגע תאונת עבודה הזכות המלאה להיעזר בעורך דין תאונות עבודה, אשר יכול להיות מעורב בכל חלק בתהליך החקירה (ביטוח לאומי, חברות הביטוח, קרנות הפנסיה), וכן ניתן וצריך לדרוש להציג הערכות מומחים מטעמנו, ולא להסתפק אך ורק בהערכות של מומחים מטעם ביטוח לאומי או מטעם חברות הביטוח.

עורך דין תאונות עבודה – למה אנחנו?

למשרדנו הצלחות רבות באישור תביעות מול הביטוח הלאומי, חברות הביטוח וקרנות הפנסיה, אף ללא ניהול הליך משפטי וזאת בשל הניסיון הרב של עו”ד כפיר דיין דובב בתחום הביטוח כמי שעבד עבור חברות הביטוח וכיום משמש עורך דין תאונות עבודה מטעם המבוטחים. המקרה ייבחן לגופו ותינתן ההמלצה המתאימה ביותר לדרך הפעולה אשר תביא לתוצאה המיטבית ללקוח.

אנו משרד בוטיק העוסק אך ורק בתחומי תביעות ביטוח ובפרט בתביעות תאונות עבודה ואובדן כושר עבודה. אנו מקבלים מספר מוגבל של תיקים וכל לקוח הוא עולם ומלואו. עו”ד כפיר דיין דובב, עורך דין תאונות עבודה, מטפל ואחראי ישירות על כל תיק והלקוח מקבל עדכונים על כל התפתחות שוטפת חשובה בתיק.

לעורך דין אובדן כושר עבודה לחץ כאן

מאמרים נוספים בתאונות עבודה שיכולים לעניין אותך:

זיהום אוויר

מהי מחלת מקצוע או מיקרוטראומה

מחלת מקצוע היא מחלה שעובד מפתח במסגרת עבודתו, כמו למשל מחלת ריאות שנגרמת כתוצאה משאיפת חומרים, או כל עבודה שיש בה חשיפה מתמשכת לחומרים מסוכנים.

אישה יושבת על גסא גלגלים

תאונת עבודה ביטוח לאומי

תאונת עבודה נחשבת לכזו אם העובד נפגע במהלך העבודה, בדרך לעבודה או בעקיפין. פגיעה זו עלולה לפגוע בו לצמיתות או לפרק זמן מוגבל המשפיעים על

תאונות עבודה

זכויות נפגעי תאונות עבודה

מאמר זה ינסה לסייע לך אם נפגעת בתאונת עבודה בבירור מלוא זכויות נפגעי תאונות עבודה. מהי תאונת עבודה? תאונות עבודה מוגדרות כתאונות שהתרחשו בדרך לעבודה

נזק נפשי תאונת עבודה

נזק נפשי כתוצאה מתאונת עבודה

לצד הנזקים הגופניים הנגרמים מתאונות עבודה קיימים גם הנזקים הנפשיים. אולם, בשונה מנזק גופני שאותו ניתן להוכיח בצורה פשוטה וברורה, נזק נפשי קשה יותר להוכיח

לחצו למאמרים נוספים בנושא -
אם אתה זקוק לעזרתנו באחד מתחומי העיסוק המפורטים נשמח לעמוד לרשותך ולשרתך בנאמנות ובמקצועיות
להערכת סיכויי תביעתך:

מלאו פרטים וקצת רקע על המקרה ושלחו אלינו