עורך דין תאונות עבודה

אנו משרד בוטיק העוסק אך ורק בתחומי תביעות ביטוח ובפרט בתביעות תאונות עבודה ואובדן כושר עבודה. אנו מקבלים מספר מוגבל של תיקים וכל לקוח הוא עולם ומלואו. עו”ד כפיר דיין דובב, עורך דין תאונות עבודה, מטפל ואחראי ישירות על כל תיק והלקוח מקבל עדכונים על כל התפתחות שוטפת חשובה בתיק.

משרד עו”ד כפיר דיין דובב ושות’ הינו משרד בוטיק העוסק במיצוי זכויות מול חברות ביטוח, קרנות הפנסיה והביטוח הלאומי, ומעניק לעובדים ייצוג משפטי מלא במקרים בהם יש צורך בשירותי עורך דין תאונות עבודה, הן מול המעסיק, הן מול חברות הביטוח וקרנות הפנסיה והן מול המוסד לביטוח הלאומי.

הניסיון הרב שלנו בתביעות תאונות עבודה מביא לשיעור אחוזי הצלחה של קרוב ל-100% מול חברות הביטוח ולשיעורי הצלחה של כ- 90% מול הביטוח הלאומי.

אנו נעריך מראש את הסיכוי המשפטי על בסיס בחינת החומר הרפואי, שלחו לנו:

לאחר שנבחן את החומר נחזור ונעדכן אתכם ובמידה ונחשוב כי יש לתביעתכם סיכוי ממשי נזמן אתכם לפגישה.

נפגעתם בתאונת עבודה? השאירו פרטים להערכת סיכויי התביעה וגובה הפיצויים הצפוי:
נפגעתם בתאונת עבודה?
השאירו פרטים להערכת סיכויי התביעה וגובה הפיצויים הצפוי:

נפגעת בתאונת עבודה? מה עושים עכשיו?

כיצד מתייחס החוק בישראל לתאונות עבודה?

תאונת עבודה כהגדרתה הינה תאונה אשר מתרחשת בזמן שהעובד נמצא במקום העבודה, בדרכו לעבודה או בחזרה ממנה לביתו. התאונה יכולה להתרחש במקום העבודה, או עקב העבודה. המשמעות היא שבכל רגע נתון, בהיותו במקום העבודה, העובד נתון להגנת החוק.

כתוצאה, יש לעובד זכות להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי, לקרן הפנסיה או לחברות ביטוח אשר מבטחת את העובד. במקרים רבים, עורך דין תאונת עבודה מסייע למי שנפגע ממנה לקבל את הכספים ואת כל התנאים המגיעים לו על פי חוק.

בשנת 2015 נפצעו בישראל כ-50 אלף עובדים ו-54 עובדים נהרגו. מדובר אומנם על ירידה בממוצע השנתי, אך עדיין מדובר על מספרים עצומים. במהלך שנה זו, שולמו למעלה מ-4.5 מיליארד שקל גמלאות לנפגעים באופן ישיר.

כל עובד אשר נפגע במהלך עבודתו, זכאי לקבל פיצויים מביטוח לאומי, שכן כל עובד בישראל מפריש מדי חודש, ביחד עם המעסיק שלו, אחוז מסוים ממשכורתו לביטוח לאומי על מנת שבבוא העת, אם חס וחלילה הוא יידרש לקבל פיצויים, בין היתר בעקבות תאונת עבודה, אכן יהיה ניתן לשלם לו.

על מנת לדעת מה הן הזכויות שלנו כעובדים במקרה של תאונות עבודה, עלינו להבין תחילה מה זו תאונת עבודה, כיצד ומתי מגדירים תאונה שכזו. כמו כן, עלינו לדעת מתי אנחנו יכולים לתבוע פיצויים, ממי אנחנו תובעים, וכיצד.

כאמור, תאונות עבודה רבות מתרחשות בכל שנה במדינת ישראל. יחד עם זאת, בבואם של הנפגעים לתבוע את הביטוח הלאומי, חברות הביטוח או המעסיק, הם נתקלים בלא מעט קשיים. אולם החדשות המעודדות הן, כי הסתייעות בשירותיו של עורך דין תאונות עבודה עשויה לקצר תהליכים ולסייע למי שנפגע בתאונת עבודה לקבל את כל הזכויות המגיעות לו על פי חוק.

למאמר בנושא: זכויות עובד בתאונת עבודה

 • אז מהי בעצם תאונת עבודה?
 • מתי יוכר מי שנפגע כתוצאה מתאונה, כנפגע תאונת עבודה?
 • מי הם הגופים האמונים על פיצוי עובדים שנפגעו בתאונות עבודה?
 • מתי ולמה חשוב להסתייע בשירותיו של עורך דין לתאונות עבודה?

המקרים הם מתעורר הצורך בסיוע מעורך דין תאונות עבודה

המקרים הם מתעורר הצורך בסיוע מעורך דין תאונות עבודה הם כדלקמן:

 • תאונה במקום העבודה: תאונה שנגרמה לעובד בעת ששהה במקום העבודה. זאת, גם אם לא מדובר בהכרח בתאונה כתוצאה מאופי העיסוק והתפקיד של העובד. לדוגמה – עובד שהחליק ושבר יד או רגל בדרך להפסקת הצהריים.

 • תאונה עקב עבודה ומחלת מקצוע: תאונה אשר מתרחשת עקב העיסוק הספציפי של העבד במקום העבודה. למשל – פגיעת גב עקב הרמת משא כבד, או חלק בגוף שנפגע כתוצאה מאופי העבודה. לעיתים, תאונת דרכים עשויה להיחשב תאונת עבודה. זאת, אם העיסוק של העובד הוא בנהיגה, או כרוך בנהיגה לצורך עבודה.

 • תאונה בדרך למקום העבודה: אחת הקביעות החשובות בנושא תאונות עבודה, היא הקביעה שעובד נמצא למעשה בעבודה החל ברגע שיצא מפתח ביתו בדרך לעבודה. לפיכך, כל תאונה שתתרחש בדרך לעבודה תיחשב תאונת עבודה. יחד עם זאת, עורך דין תאונות עבודה צריך לא אחת לסייע למי שנפגע להוכיח שהפגיעה אכן התרחשה בדרך לעבודה.

 • תאונה בדרך חזרה ממקום העבודה: גם בדרך חזרה לביתו, נחשב העובד כאלו שהה במקום העבודה. ואולם גם כאן נדרשת לא אחת המעורבות של עורך דין לתאונות עבודה, על מנת להתמודד עם טענות שעלול המעסיק להעלות, או שעלולות לצוץ בדרך לקבלת הפיצויים בגין התאונה.

יחד עם זאת, חשוב לדעת שגם להגדרות לעיל יש סייגים. סייג אחד נוגע להתנהגות העובד. לדוגמה – אם העובד עבר הדרכת בטיחות, ולמרות זאת נהג בניגוד להנחיות, עלולה הזכאות שלו להיפגע. בנוסף, אם העובד סטה מדרכו לעבודה או ממנה ונפגע, גם אז עלול להיווצר מצב שבו הפגיעה לא תוכר כפגיעת עבודה. למעשה, מרבית העימותים שבהם מעורב עו”ד תאונות עבודה נוגעים בדיוק למצבים הללו או למצבים דומים.

מיצוי זכויות לנפגעי עבודה בעזרת עורך דין תאונת עבודה

במדינת ישראל קיימת חקיקה ענפה המגדירה בצורה ברורה את כלל הזכויות של מי שנפגע כתוצאה מתאונת עבודה. מי שמוכר כנפגע תאונת עבודה, זכאי לתשלום דמי פגיעה. בנוסף, הוא יהיה זכאי לטיפולים רפואיים שונים הנגזרים מהפגיעה וקשורים אליה. עורך דין תאונות עבודה מסייע לנפגעי תאונה כאמור למצות את כלל הזכויות שלהם על פי החוק.

לאילו סעדים נפגעי תאונות עבודה בישראל עשויים להיות זכאים על פי חוק?

להלן הגדרה כללית של הזכויות של נפגעי תאונות עבודה:

 • תשלום דמי פגיעה: מי שנפגע בתאונת עבודה כהגדרתה – תאונה במקום העבודה, עקב העבודה, בדרך לעבודה או ממנה, זכאי לתשלום דמי פגיעה. זאת, אם עקב הפגיעה הוא איננו מסוגל לעבוד ולהתפרנס. דמי הפגיעה הם לתקופה של 90 ימים.

 • טיפולים רפואיים: נפגע תאונת עבודה זכאי לקבלת טיפולים רפואיים שונים, שיסייעו לו להתגבר על הפגיעה ולהתמודד איתה. הטיפולים הרפואיים כאמור ניתנים ללא תשלום.

 • נכות: מי שנותרו נכים כתוצאה מתאונת העבודה, זכאים לקבלת קצבאות שונות, מענקים והטבות ייחודיות.

 • תשלומים למשפחת הנפגע: אם מי שנפגע כתוצאה מתאונת עבודה לא נותר בחיים, קיימת ועומדת הזכאות לבני המשפחה שלו לתבוע כספים מהגופים המבטחים. זאת במטרה למנוע הידרדרות במצב הכלכלי שלהם כתוצאה מכת שמטה לחמם נפגע.

בגלל המשמעות הכספית העצומה של כל תביעה בדין תאונת העבודה, המסלול שעובר הנפגע עד שהוא מקבל את מלוא ההטבות והזכויות המגיעות לו עלול להיות מתיש. עורך דין לתאונות עבודה הוא, לפיכך, בדיוק הגורם שיש לפנות אליו, כדי למצות את מלוא הזכויות בהתאם לחוק.

מיהם הגופים האמונים על פיצוי עובד שנפגע בתאונת עבודה ומחלת מקצוע?

בדרך כלל, הגוף העיקרי האמון על מתן מענה לנפגעי תאונות עבודה הוא המוסד לביטוח לאומי. היתרון הגדול של הגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי, טמון בזמינות הגבוהה ובמהירות היחסית שבה מטופלות התביעות מהסוג הזה. יחד עם זאת, מי שנפגע בתאונת עבודה רשאי לבחור להגיש תביעה משפטית כנגד המעסיק וכן מול חברת הביטוח או קרן הפנסיה.

מצד אחד, תביעה כזאת עשויה להניב לנפגע פיצויים גבוהים משמעותית מכל סכום שיקבל מהמוסד לביטוח לאומי. מצד שני, תביעה כזאת עשויה להתנהל לאורך שנים. חשוב להתייעץ עם עו”ד תאונות עבודה לפני שמקבלים החלטה סופית מה לעשות ובאיזו דרך ללכת. בנוסף, יש מקרים שבהם העובד מבוטח גם בביטוחים פרטיים, וגם כאן הדרך לקבלת התמורה בדין הפגיעה איננה קלה.

למה נחוץ סיוע של עורך דין תאונות עבודה מלכתחילה?

כאמור, תאונת עבודה עלולה לגרום לפגיעה חמורה הן בגופו והן בנפשו של העובד. למרבה הצער, חלק ניכר ממי שאכן נפגעו בתאונה כאמור, אינם ממצים את מלוא הזכויות המגיעות להם. בכך הם חושפים את עצמם לבעיות פיננסיות מתמשכות.

יש מקרים שבהם מקומות עבודה מסודרים פועלים על פי הנהלים ובכך מבטיחים לעובד את מלוא הזכויות שלו על פי החוק. עם זאת, יש גם לא מעט מקרים שבהם המעסיק מתכחש לאחריות שלו, או מנסה לעכב או למסמס את ההליכים. בדיוק במקרים כאלה, עורך דין תאונות עבודה הוא הכתובת הנכונה.

אופי הסיוע שמספק עורך דין תאונות עבודה בהגשת תביעות ביטוח

עורך דין לתאונות עבודה אמון על כלל הדרכים והאמצעים לפעול עבור מי שנפגע כתוצאה מתאונת עבודה.

עורך הדין יפעל על פי השלבים כדלקמן:

 • איסוף כלל החומר הקשור בתאונת העבודה – איסוף מסמכים, עדויות, בדיקות רפואיות שהעובד ביצע.
 • בחינת כלל האפשרויות – תביעה משפטית, תביעה למוסד לביטוח לאומי ואפשרויות נוספות.
 • ליווי הנפגע לארך כל הדרך עד לקבלת התמורה הכספית. במקרה הצורך, ליווי הנפגע גם בדרך להגשת תביעת נכות.

מתי כדאי לפנות להתייעצות עם עורך דין תאונות עבודה?

פנייה לעורך דין מנוסה סמוך ככל האפשר למועד הפגיעה, עשויה לסייע לנפגע לזרז את הטיפול בעניינו ולמצות אל כלל האפשרויות הפתוחות ועומדות לפניו.

עורך דין תאונות עבודה – למה אנחנו?

למשרדנו הצלחות רבות באישור תביעות מול הביטוח הלאומי, חברות הביטוח וקרנות הפנסיה, אף ללא ניהול הליך משפטי וזאת בשל הניסיון הרב של עו”ד כפיר דיין דובב בתחום הביטוח כמי שעבד עבור חברות הביטוח וכיום משמש עורך דין תאונות עבודה מטעם המבוטחים. המקרה ייבחן לגופו ותינתן ההמלצה המתאימה ביותר לדרך הפעולה אשר תביא לתוצאה המיטבית ללקוח.

אנו משרד בוטיק העוסק אך ורק בתחומי תביעות ביטוח ובפרט בתביעות תאונות עבודה ואובדן כושר עבודה. אנו מקבלים מספר מוגבל של תיקים וכל לקוח הוא עולם ומלואו. עו”ד כפיר דיין דובב, עורך דין תאונות עבודה, מטפל ואחראי ישירות על כל תיק והלקוח מקבל עדכונים על כל התפתחות שוטפת חשובה בתיק.

לעורך דין אובדן כושר עבודה לחץ כאן

נפגעת בתאונת עבודה? מה עושים עכשיו?

בשנת 2015 נפצעו בישראל כ-50 אלף עובדים ו-54 עובדים נהרגו. מדובר אומנם על ירידה בממוצע השנתי, אך עדיין מדובר על מספרים עצומים. במהלך שנה זו, שולמו למעלה מ-4.5 מיליארד שקל גמלאות לנפגעים באופן ישיר.

כל עובד אשר נפגע במהלך עבודתו, זכאי לקבל פיצויים מביטוח לאומי, שכן כל עובד בישראל מפריש מדי חודש, ביחד עם המעסיק שלו, אחוז מסוים ממשכורתו לביטוח לאומי על מנת שבבוא העת, אם חס וחלילה הוא יידרש לקבל פיצויים, בין היתר בעקבות תאונת עבודה, אכן יהיה ניתן לשלם לו.

על מנת לדעת מה הן הזכויות שלנו כעובדים במקרה של תאונות עבודה, עלינו להבין תחילה מה זו תאונת עבודה, כיצד ומתי מגדירים תאונה שכזו. כמו כן, עלינו לדעת מתי אנחנו יכולים לתבוע פיצויים, ממי אנחנו תובעים, וכיצד.

למאמר בנושא: תביעת תאונות עבודה

איך ניתן לממש את הזכויות לאחר תאונת עבודה

מה זו תאונת עבודה?

תאונת עבודה היא כל פגיעה, מחלה או תאונה שנגרמת לנו בזמן העבודה וכן בדרך אל העבודה או בדרך ממנה. זאת, בהנחה ואנחנו עושים את אותו מסלול ולא סטינו מהדרך. הסיבה מדוע הדרך אל העבודה או מהעבודה נכללת בהגדרה זו היא משום שאם ביצענו את הדרך אל העבודה או ממנה חזרה הביתה, אלמלא מקום העבודה לא היינו נמצאים שם.

עובדים אשר עוברים תאונת עבודה זכאים כאמור לתבוע פיצויים מהביטוח הלאומי, באופן עצמאי או באמצעות עו”ד תאונות עבודה. כאן חשוב לזכור כי שמורה לנו תמיד הזכות לייצוג של עורך דין מטעמנו ורק עו”ד יכול לייצג בוועדות של הביטוח הלאומי.

בהיבט שמול המעסיק, לצערנו הרב, הרבה פעמים מעסיקים מנסים “לסגור” את העניינים מול העובדים, מתוך עמדה של כוח ומבלי שהעובדים יודעים שיש להם את הזכות להיות מיוצגים על ידי עו”ד תאונות עבודה. מצב כזה יכול להיות מאוד בעייתי שכן העובד עלול לחתום על הסכמים ומסמכים, אשר יהפכו לקבילים בבית הדין לעבודה, וכך זכויותיו עלולות להירמס.

הרצאה של עו"ד כפיר דיין דובב בנושא: מה מקבלים במקרה של אובדן כושר עבודה

את מי אנחנו בעצם תובעים?

תביעה בעקבות תאונת עבודה מוגשת כנגד שני גורמים:

 • הביטוח לאומי – המוסד לביטוח לאומי אמור לספק לעובדים שנפגעו בתאונת עבודה פיצוי בגין הנכות שנגרמה, קצבת מענק נכות (במידה ונקבע אחוז נכות מסוים) וכן דמי פגיעה, במידה והעובד לא עבד משך שלושה חודשים בעקבות התאונה.

חשוב להדגיש, שאם מדובר בפציעה קשה אשר מותירה בעובד נכות שמחייבת שיקום, התאמה של מקום המגורים לשינוי הפיזי שחל, סיוע ברכישת רכב או אביזרים אחרים, הרי שניתן לתבוע מביטוח לאומי גם מענק מיוחד עבור כל אלה.

 • חברות הביטוח וקרנות הפנסיה – הרובד השני, אולם שאינו חשוב פחות, הוא הגשת תביעה לאובדן כושר עבודה מול ביטוח המנהלים או קרן הפנסיה אשר קיימים במסגרת העסקתו של העובד. יוזכר, כי כל מעסיק מחוייב על פי דין להפריש לכל עובד לביטוח פנסיוני הכולל כיסוי לפטירה ולאובדן כושר עבודה. במקרה ולא עשה זאת, קיימת לעובד עילת תביעה מול המעסיק.

בנוסף, במקרים בהם היתה התרשלות של המעסיק, ניתן לתבוע את המעסיק, אשר ישלם פיצויים על מה הנזק שנגרם בשל מחדל שלו מחוסר בטיחות או רשלנות, שנובעת מתנאים לא מתאימים במקום העבודה.

לפני סיום חשוב להדגיש כי בכל שלב בתהליך, יש לנפגע תאונת עבודה הזכות המלאה להיעזר בעורך דין תאונות עבודה, אשר יכול להיות מעורב בכל חלק בתהליך החקירה (ביטוח לאומי, חברות הביטוח, קרנות הפנסיה), וכן ניתן וצריך לדרוש להציג הערכות מומחים מטעמנו, ולא להסתפק אך ורק בהערכות של מומחים מטעם ביטוח לאומי או מטעם חברות הביטוח.

שאלות ותשובות - עורך דין תאונות עבודה

עורך דין תאונת עבודה מטפל במקרים בהם לעובד נגרמה פגיעה, מחלה או תאונה שהתרחשה בזמן העבודה, לרבות בדרך אל העבודה או בדרך חזרה הביתה מהעבודה.

במרבית המקרים, תביעת תאונת עבודה תהיה מול הביטוח הלאומי או חברת הביטוח הרלוונטית. במידה והתאונה נגרמה בשל התרשלות של המעסיק, ישנה אפשרות לתבוע את המעסיק בשל רשלנותו.

לפני הגשת התביעה מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין המומחה לדיני נזיקין ולתאונות עבודה בפרט, שיוכל לייעץ לכם בכל הקשור לתביעה ולסכומי התביעה. עורך הדין יגיש עבורכם את התביעה וינהל אותה עבורכם.

במקרים רבים, תביעות של עובדים שאינם מיוצגים על ידי עורך דין נדחות על ידי חברות הביטוח, או שהערכות הפיצויים שהעובד יקבל הן נמוכות ולא תואמות את מצבו. נוכחותו של עורך דין מומחה תבטיח שתקבלו את מלוא הפיצויים המגיעים לכם בשל מצבכם.

תאונה תיחשב לתאונת עבודה במידה והיא קרתה במהלך יום העבודה, מן הדרך לעבודה או בדרך אל העבודה. זו יכולה להיות תאונת דרכים, נפילה או פציעה, מחלה שנגרמה כתוצאה מן העבודה עצמה כגון תנועות חוזרות ונשנות או חשיפה לחומרים מסוכנים ועוד. מי שקובע האם התאונה שאירעה לכם היא תאונת עבודה הינו חוק ביטוח הלאומי המגדיר אותה ומתנה את התנאים להכרה בה. 

הגשת תביעה כפולה יכולה למקסם את אפשרויות הפיצוי, אך לא תוכלו לקבל מעבר למגיע לכם בחוק. באמצעות הגשת התביעה גם לחברת הביטוח וגם לביטוח הלאומי תוכלו להיות בטוחים שאתם מתקרבים עד למקסימום הפיצוי האפשרי המגיע לכם במסגרת החוק וממצים את כל הזכויות שלכם.

בהחלט יכולה להיות אפשרות כזו אם תגיעו לא מוכנים, כשהתיק הרפואי שלכם לא מסודר ומבלי הכנה מראש וייצוג של עורך דין בוועדה הרפואית, וזה חבל מאד. על מנת למצות את הזכויות שלכם מול המוסד לביטוח לאומי חשוב להתייעץ תחילה עם עורך דין המומחה לתחום כדי שיעזור לכם לבנות את התיק הרפואי, ייצג אתכם בועדה ויילחם עבורכם למקסום הפיצוי המגיע לכם כחוק. 

וודאי. אפילו אם המוסד לביטוח לאומי הכיר בכם, חברת הביטוח אינה מחוייבת להסתמך על החלטותיו לגביכם. לכן חשוב כל כך להעזר בעורך דין המומחה לתחום שיגיש עבורכם את הבקשה שלכם לפיצוי עקב תאונת עבודה, ויילחם עבור זכויותכם אל מול חברת הביטוח. 

עו"ד כפיר דיין דובב לוגו

אם אתה זקוק לעזרתנו באחד מתחומי העיסוק המפורטים
נשמח לעמוד לרשותך ולשרתך בנאמנות ובמקצועיות

מאמרים מקצועיים בנושא תאונות עבודה

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 35 ביקורות
×
js_loader

הזינו את מספר הטלפון ושלחו לנו הודעה לוואטסאפ