לוגו משרד עורך דין כפיר דיין ושות

עורך דין תביעות סיעוד

עו"ד ביטוח סיעודי

האם אתה או בן משפחתך הפך לחולה סיעודי הזקוק לעזרת הזולת? האם חברת הביטוח מקשה עליכם בקבלת הפיצוי מכוח הפוליסה אותה רכשתם במיטב כספכם? אנו נשמח לסייע לכם בהגשת תביעות סיעוד מול חברות הביטוח.

על מנת להיות מוכנים לגרוע מכל, אנשים רבים בוחרים לרכוש ביטוח סיעודי שיעמוד לצידם בעת הצורך – הן באמצעות ביטוחי הסיעוד של קופות החולים והן בביטוחי סיעוד פרטיים. במקרים רבים כדי לממש את הביטוח הסיעודי אין מנוס משימוש בשירותי עורך דין ביטוח סיעודי.

לאור העלייה בתוחלת החיים בוחרים רבים בציבור לרכוש ביטוח סיעודי אשר נועד להעניק סיוע כלכלי במקרים של חוסר יכולת תפקוד עצמאית יומיומית שוטפת. המבטחת הגדולה בישראל היא דקלה חברה לביטוח והראל חברה לביטוח (חברת האם) אשר מבטחות את חברי קופת חולים כללית וכלל חברה לביטוח המבטחת את חברי קופת חולים מכבי ולאומית. הפניקס חברת לביטוח מבטחת את חברי קופת חולים מאוחדת.

יחד עם זאת, תביעות ביטוח סיעוד רבות נדחות או מופסקות באופן חלקי על ידי חברות הביטוח. חשוב לנו לציין כי מצב זה אינו גזירה משמים ועל ידי קבלת ייעוץ וייצוג משפטי מאיתנו ניתן בהחלט לערער על החלטת חברות הביטוח, ולזכות במלוא הפיצויים המגיעים לכם.

אנו נעריך את הסיכוי המשפטי על בסיס החומר בתיק – לשם כך יש לשלוח לנו: פוליסה, תנאי הפוליסה, מסמכים רפואיים רלוונטיים, ההתכתבות עם חברת הביטוח. לאחר שנבחן את החומר נשוב אליכם עם חוות דעת ראשונית, ובמידה ונחשוב כי יש סיכוי טוב לזכייה נזמן לפגישה במשרדנו.

אנו נעריך מראש את הסיכוי המשפטי על בסיס בחינת החומר הרפואי, שלחו לנו:

לאחר שנבחן את החומר נחזור ונעדכן אתכם ובמידה ונחשוב כי יש לתביעתכם סיכוי ממשי נזמן אתכם לפגישה.

זקוקים לליווי וייעוץ בתביעת סיעוד?
השאירו פרטים להערכת סיכויי התביעה וגובה הפיצויים הצפוי:
זקוקים לליווי וייעוץ בתביעת סיעוד?
השאירו פרטים להערכת סיכויי התביעה וגובה הפיצויים הצפוי:

אודות כפיר דיין דובב – מרצה במכללת פרקטיכל ובמדרשה של לשכת עורכי הדין

בזכות ניסיונו ארוך השנים של עו”ד כפיר דיין דובב בתחומי עיסוקו, עו”ד דיין דובב מרצה במכללת פרקטיכל המקיימת קורסים מקצועיים לעורכי דין פעילים להעמקת הידע שלהם בתחומים הנלמדים וכמו כן במדרשה של לשכת עורכי הדין. את הרצאותיו מעביר עו”ד דיין דובב בנושאי תביעות ביטוח אובדן כושר עבודה, תביעות סיעוד, ביטוח פנסיוני ודיני עבודה.

פרקטיקל ועו''ד כפיר דיין דובב

צפו בעו”ד כפיר דיין דובב: איך ניתן לזכות בעת הגשת תביעות סיעוד?

משרדנו עוסק בדיני ביטוח, כאשר כעו”ד ביטוח סיעודי, מאחוריו שורה ארוכה של הצלחות בהגשת תביעות סיעוד מול חברות הביטוח. הצלחותינו נשענות על ייצוג מיטבי מטעם עו”ד ביטוח סיעודי, אשר לעיתים קרובות מובילות להיפוך הגלגל ומזכה את לקוחותינו בכספים ובסיוע המגיעים להם לפי הפוליסה. במקרים רבים אנו מצליחים להשיג עבור לקוחותינו את קצבאות הסיעוד אף ללא היזקקות להליך משפטי ארוך ומסורבל.

התנאים להגשת תביעות סיעוד

תביעות סיעוד המוגשות עם ייצוג של עורך דין ביטוח סיעודי מטעמנו מיועדות לזכות את לקוחותינו בכספי פוליסת ביטוח סיעודי שרכשו באופן מהיר ויעיל – בין אם המבוטח אינו מסוגל לבצע את פעולות ה-ADL ובין אם הוא תשוש נפש. מקרים אלו מחייבים את חברת הביטוח בתשלום פיצוי חודשי למשך 36 – 60 חודשים ולעיתים לכל החיים בסכום המפורט בפוליסה, ובהתאם לפגיעה ברמת התפקוד של המבוטח.

ראיון עם עו”ד כפיר דיין דובב בנושא: מימוש הביטוח הסיעודי

פעולות ה- ADL

למען קבלתה של תביעת הביטוח הסיעודי יש לעמוד בתנאי בסיס המעידים על מצב סיעודי של המבוטח, המונע ממנו לבצע באופן עצמאי, תמידי או זמני, פעולות יומיומיות שוטפות ופשוטות (בדרך כלל 3 מתוך 6 הפעולות הנ”ל):

  • לקום ולשכב – יכולתו העצמאית של המבוטח לעבור ממצב אחד לשני
  • להתלבש ולהתפשט – יכולתו העצמאית של המבוטח לבצע את הפעולות הנ”ל.
  • להתרחץ – יכולתו העצמאית של המבוטח להתרחץ בכוחות עצמו, ולעמדתנו, ללא כל סיוע של אדם נוסף.
  • לאכול ולשתות – פעולת האכילה עצמה ולא הכנת האוכל (רבים נוטים להתבלבל בכך).
  • ניידות – יכולתו העצמאית של האדם להתנייד בכוחות עצמו אולם גם אדם הזקוק למקל או אפילו להליכון ייחשב כנייד.
  • שליטה על סוגרים – היעדר יכולת חלקית או מלאה לשלוט בסוגרים ושימוש בקטטר או בחיתולים (בדרך כלל פעולה זו עם פעולה נוספת בלבד תזכה בכיסוי הסיעודי).

מבחני ה-ADL דורשים אי יכולת של המבוטח לבצע לפחות 50% מהפעולות אולם חברות הביטוח נוהגות לחלק את הפעולות לתתי פעולות כגון רחיצת פלג גוף עליון, פלג גוך תחתון וכולי. עמדתנו לאורך השנים היתה כי אין כל רלווטיות לשאלה האם אדם יכול לרחוץ באופן עצמאי את פלב גופו העליון אם אין באפשרותו לרחוץ חלקים אחרים. עמדה זו קיבלה חיזוק בחוזר של המפקחת על הביטוח אשר אסרה על חברות הביטוח לבצע את ההפרדה המלאכותית הנ”ל.

הגשת תביעת סיעוד

על מנת לקבל כספי ביטוח סיעודי יש להגיש בקשת תביעה ישירות אל חברת הביטוח, עבור פדיונה של הפוליסה הסיעודית. במקרים רבים חברות הביטוח דוחות תביעות אלו בטענת אי מסירת מידע אודות מצב רפואי. לכן, גם אם אין דורשים זאת מכם חשוב שבעת רכישת הפוליסה יצורף אליה מסמך רפואי המעיד על מצבכם הבריאותי. כמו כן, יש לשים לב שתקבלו את הפיצויים כנדרש בחוק ממועד הפיכתכם לסיעודיים, ולא מיום הגשת בקשת תביעה לחברת הביטוח.

דחיית בקשת תביעת ביטוח סיעודי

ייתכן בהחלט שחברת הביטוח תדחה את תביעתכם לפדיון פוליסה סיעודית מסיבות אלו ואחרות. חשוב לדעת כי לעיתים קרובות טיעוני החברות אינם מוצדקים ונועדו להערים בפניכם קשיים, ולגרום לכם לוותר על תביעתכם. לכן, תביעות מול חברות ביטוח מומלץ שלא לנהל לבד, אלא שתפנו אלינו לקבלת סיוע וייצוג משפטי. הסיוע מתחיל בבחינה מדוקדקת של כתב טיעוני דחיית התביעה של חברת הביטוח, ואיתור מידע ונתונים שאינם נכונים או מדויקים. כך למשל, ייתכנו מצבים בהם קיים פער בין ממצאי הבדיקות הרפואיות, שיכול להעיד על התנהלות לא נכונה ורשלנית של הגורם הרפואי אשר חברת הביטוח שלחה.

הנושאים בהם עורך דין תביעות סיעוד מוסמך לסייע למיוצגיו

הטבלה הבאה מרכזת את הנושאים שבהם עו”ד לתביעות סיעוד יכול לסייע לכם:

שלב בתהליך

פעולות נדרשות

תפקיד עורך הדין

הערכת זכאות ראשונית

בחינת תנאי הפוליסה ומצב המבוטח

ניתוח הפוליסה, הערכת סיכויי התביעה, ייעוץ ראשוני למבוטח

איסוף מסמכים רפואיים

השגת תיעוד רפואי מקיף מכל הגורמים הרלוונטיים

סיוע בזיהוי ואיסוף המסמכים הנדרשים, פנייה לגורמים רפואיים

הכנת תיק התביעה

ארגון וסידור המסמכים, ניסוח מכתב תביעה

בניית תיק תביעה משכנע, הדגשת הנקודות החשובות להוכחת הזכאות

הגשת התביעה לחברת הביטוח

העברת כל החומר הנדרש לחברת הביטוח

הגשת התביעה באופן מקצועי, וידוא קבלת כל המסמכים

מעקב אחר התביעה

בדיקת סטטוס התביעה, מענה לבקשות נוספות

תקשורת שוטפת עם חברת הביטוח, דחיפת התהליך קדימה

הכנה להערכה תפקודית

הבנת תהליך ההערכה, הכנת המבוטח

הסבר על תהליך ההערכה, מתן טיפים להתנהלות נכונה

ליווי בהערכה התפקודית

נוכחות בזמן ההערכה בבית המבוטח

פיקוח על ההערכה, וידוא שאלת כל השאלות הרלוונטיות

ניתוח תוצאות ההערכה

קבלת ובחינת דוח ההערכה התפקודית

ניתוח מקצועי של הדוח, זיהוי נקודות חוזק וחולשה

הכנה לוועדה רפואית

איסוף חומר נוסף אם נדרש, הכנת טיעונים

הכנת תיק מפורט לוועדה, גיבוש אסטרטגיה להצגת המקרה

ייצוג בוועדה הרפואית

השתתפות בדיון הוועדה אם מתאפשר

הצגת המקרה בפני הוועדה, טיעון לטובת המבוטח

ניתוח החלטת הוועדה

בחינת ההחלטה וההנמקות

הסבר ההחלטה למבוטח, ייעוץ לגבי צעדים הבאים

הגשת ערעור (אם נדרש)

הכנת מסמכי ערעור תוך 60 יום מקבלת ההחלטה

ניסוח ערעור מנומק, איסוף ראיות נוספות לתמיכה

ניהול משא ומתן

דיונים עם חברת הביטוח על תנאי הפיצוי

ניהול מו”מ מקצועי להשגת הפיצוי המיטבי

טיפול בתשלום הפיצויים

וידוא קבלת התשלומים בהתאם להחלטה

מעקב אחר ביצוע התשלומים, טיפול בבעיות אם מתעוררות

צפו בהמלצות: איך ניתן לקצר הליך משפטי בתביעות סיעוד?

לא לוותר לחברות הביטוח!!!

למרבה הצער, במציאות הקיימת מבוטחי סיעוד רבים זוכים לקבל רק נתח חלקי מתביעתם, ולעיתים היא אף נידחת על הסף. מצב זה נוצר מעצם היות חברות הביטוח גופים פיננסיים בעלי אינטרס מנוגד למבוטחיהן, כך שלא אחת הן מערימות קשיים בקבלת הכספים המגיעים להם בטענות שונות כדוגמת אי עמידה בהגדרות פוליסת הסיעוד.

סיוע משפטי בהגשת תביעות סיעוד

יחד עם זאת, חשוב לדעת כי לא חייבים להיכנע למערכת הגדולה והמשומנת היטב של חברות הביטוח. בעזרתו של עו”ד ביטוח סיעודי כפי שמשרדנו מספק, ניתן במקרים רבים לממש את מלוא הזכויות, ולקבל את כל הכספים המגיעים בהתאם לתנאי הפוליסה. לעיתים, קבלת הכספים אינה דורשת הגשת תביעה בבית משפט, שכן היא מסתכמת בניהול תביעה ישירות מול נציגי חברת הביטוח – מנהלים בחברות ועורכי דין המייצגים אותן –  המכירים היטב את יכולות משרדנו.

למה אנחנו?

מעולם לא קרה שעו”ד כפיר דיין דובב לא השיג כסף ללקוחותיו בתיק מול חברות הביטוח !!! הסיבה היא כי אנו בוחרים את לקוחותינו ולוקחים אך ורק תיקים שאנו מאמינים בצדקתם ובסיכוי ההצלחה שלהם. איכפת לנו מאוד שתקבלו את כספכם וכל לקוח מקבל יחס אישי ואיכפתי.

יכולות אלו שלנו נשענות על עיסוקו בעבר של עו”ד כפיר דיין דובב באחד ממנהלי ההסדר הפנסיוני הגדול בישראל ובעבודה מול חברות הביטוח, וכן מהעיסוק השוטף כעורך דין ביטוח סיעודי מול חברות הביטוח השונות, הכרת והבנת דרכי פעולתם ותפיסת עולמם. בנוסף, מאחורינו ניסיון רב בניהול תביעות ביטוח ישירות מול גופים אלו או מול בית משפט בתחומי הסיעוד ובתחומים רבים נוספים, כדוגמת הגשת תביעה ביטוח אובדן כושר עבודה, תביעות ביטוחי חיים, קרנות פנסיה או ביטוחי בריאות.

למשרדנו הצלחות רבות באישור תביעות מול חברות הביטוח וקרנות הפנסיה אף ללא ניהול הליך משפטי וזאת בשל הניסיון הרב של עו”ד כפיר דיין דובב בתחום הביטוח כמי שעבד עבור חברות הביטוח וכיום משמש כעו”ד מטעם המבוטחים. המקרה ייבחן לגופו ותינתן ההמלצה המתאימה ביותר לדרך הפעולה אשר תביא לתוצאה המיטבית ללקוח.

איך בוחרים עורך דין ביטוח סיעודי?

שאלות ותשובות - עו"ד תביעות סיעוד

מלבד הגשה וטיפול בתביעות סיעוד, עו”ד תביעות סיעוד מסייע למבקש להוכיח שהוא אכן נמצא במצב סיעודי, באמצעות מבחן פעולות ה- ADL.

כן. עו”ד תביעות סיעוד יגיש עבורכם בקשה לפדיון הפוליסה הסיעודית שקיימת בחברת הביטוח, וזאת לאחר שהוכח הצורך הסיעודי של התובע על ידי מבחן פעולות ה-ADL.

חברות הביטוח נוטות לעיתים קרובות לדחות תביעות לסיעוד, מתוך רצונן להימנע מתשלום. עורך דין תביעות סיעוד יוכל לערער על דחיית התביעה ולזכות עבורכם במלוא סכום הפיצויים המגיע לכם.

מומלץ להסתייע בעורך דין תביעות סיעוד, שיילחם עבורכם על מנת שתשיגו את מלוא הזכויות וכספי הפיצויים המגיעים למבוטח עקב המצב הסיעודי בו הוא נמצא. זוהי הדרך הטובה ביותר להילחם על זכותכם לממש את הביטוח, שעליו אתם ממילא משלמים.

מצב סיעודי הינו מצב רפואי שבו האדם כבר אינו יכול לקום מן המיטה לבד, לשלוט בסוגריו, לאכול לבד, להתלבש לבד, להתרחץ לבד או לדאוג לעצמו במהלך היום, או שחלה ירידה משמעותית בתפקוד הקוגניטיבי שלו עקב מחלת האלצהיימר. מי שהגיע למצב זה והשארתו ללא השגחה עלולה לסכן את חייו, זכאי לתבוע את הביטוח הסיעודי שלו לקבלת עזרה של מטפל בבית או תשלום עבור מוסד סיעודי.

אם בצל המחלה אינך יכול לתפקד בעצמך, אם אין באפשרותך לבצע את הפעולות היומיומיות הפשוטות ביותר ללא עזרה כולל להתרחץ, לקום מן המיטה ולאכול לבד, ייתכן וכדאי לתבוע תביעת ביטוח סיעודי, אולם חשוב לזכור כי אם הביטוח הלאומי או חברת הביטוח יתרשמו כי אתה כן מסוגל לעשות זאת לבד, הן עלולות לסרב לתביעתך. 

בוחרים עורך דין טוב ומנצחים. חברות הביטוח נוטות לסרב משיקוליהן, אבל באמצעות מאבק משפטי מתוכנן ובנוי היטב, סביר להניח שתוכלו לקבל עבור סבתא פיצוי הולם שיעניק לה חיים של כבוד ועזרה בכל הפעולות היומיומיות שאותן היא לא יכולה לבצע בעצמה. 

פעולות ה – ADL הן אוסף של פעולות יומיומיות בסיסיות שבמידה והאדם אינו יכול לבצע אותן בעצמו עקב מצב פיזי או קוגניטיבי קשה, הוא יהיה זכאי לסיעוד. פעולות אלו כוללות קימה ושכיבה מן המיטה, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, ניידות עצמאית ושליטה על הסוגרים. באמצעות מבחן מסוגלות ניתן לקבוע האם האדם מסוגל או לא לבצען. 

עו"ד כפיר דיין דובב לוגו

אם אתה זקוק לעזרתנו באחד מתחומי העיסוק המפורטים
נשמח לעמוד לרשותך ולשרתך בנאמנות ובמקצועיות

מאמרים מקצועיים בנושא תביעות סיעוד

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 35 ביקורות
×
js_loader

הזינו את מספר הטלפון ושלחו לנו הודעה לוואטסאפ