לוגו משרד עורך דין כפיר דיין ושות

5 טיפים להצלחה בתביעת רשלנות רפואית

תחושת השליחות של העוסקים במקצוע הרפואה מהווה שיקול משמעותי בבחירתם במשלח ידם. הרי לימודי הרפואה הם הקשים והמורכבים ביותר מכל המקצועות, והשנים הראשונות הן קשות מנשוא, הן מבחינת שעות וכמות עבודה, והן מבחינת שכר המתמחים.

בסופו של דבר, לרופאים יש מרווח גדול מאוד לטעויות מכל מיני סוגים, אך באותה העת, ישנם גם פרוטוקולים שלפיהם הם נדרשים לעבוד על מנת להימנע משגיאות שעלולות לפגוע בבריאות מטופליהם. לכן כאשר גורמים רפואיים כושלים במילוי תפקידם על פי הסטנדרטים המקובלים בתחומם, ישנו מקום לבחון את ההיתכנות להעמדתם לדין לצורך השגת פיצוי לנפגעים.

טיפים להצלחה בתביעת רשלנות רפואית

בבחינת הנושא של תביעות רשלנות רפואית לעומק, ישנם 5 טיפים חשובים שיש להקפיד על מימושם על מנת להצליח להשיג פיצויים לתובעים בתביעת רשלנות רפואית. טיפים אלו נבדקו מול נפגעי רשלנות רבים והתגלו כפרקטיים מאוד ברגע האמת. יש כמובן הרבה משקל לעבודה של עורכי הדין, אך בבחינת הכוח של התובע עצמו, יש לשים לב למספר אלמנטים:

  1. תיעוד התהליך מול הצוות הרפואי.
  2. שמירת כל המסמכים הרפואיים מהתהליך הרפואי.
  3. בחירת עורך דין איכותי המנוסה בליווי תביעות רשלנות רפואית.
  4. השגת חוות דעת רפואית מרופא מומחה.
  5. שמירה על קור רוח במהלך המשפט.

מה החשיבות של תיעוד ההליך?

אחד הדברים החשובים ביותר הכל הליך רפואי מורכב הוא תיעוד ההליך באמצעים שונים. כאשר נכנסים להליך רפואי מורכב, יש צורך מובנה לשאול שאלות עם ההחלטות של הרופאים. כאשר ההליך נראה מוזר, חשוב מאוד לתעד ואף להקליט את ההחלטות של הגורמים הרפואיים. יש חשיבות גדולה למינוחים ולהחלטות שנעשות בזמן אמת, ויש גם פערים בין ההחלטות שניתנות למטופלים, לעומת איך שהם מנוסחים על הדף. לכן, יש חשיבות גדולה לתיעוד מכל סוג.

האם כדאי לשמור את המסמכים מההליך הרפואי?

מעבר לתיעוד, יש לשמור כל פרט ממוסמך שיוצא מהמוסד הרפואי. למסמכים יש חשיבות גדולה, והם אלו שמראים את בחירת הדרך הרפואית שבחר הרופא עבור המטופל. המסמכים יוצגו בבית המשפט בעת המשפט, ויהיו רלוונטיים מאוד בהחלט השופט. חשוב להביא גם מסמכים שנראים לא רלוונטיים או מסמכים משניים, ויש לתייק אותם ולשמור אותם, גם אם עברו הרבה מאוד שנים מההליך עצמו.

מדוע חשוב לבחור עורך דין רשלנות רפואית מיומן?

מבין כל מה שצריך לעשות לקראת הכנה לתביעה בנושא רשלנות רפואית, הדבר החשוב ביותר הוא ללא ספק לבחור את עורך הדין המתאים. עורך דין איכותי לרשלנות רפואית מגיע עם יתרונות רבים, שכן הוא מכיר את התחום ויודע איך להתמודד איתו בבית המשפט. הערך המוסף של הרבה מאוד עורכי דין כאלו, הוא היכולת שלהם לזהות את הפרצות הרלוונטיות במשפט, ולהשיג חוות דעת רפואיות ומקצועיות.

מה המשקל של חוות דעת רפואית מרופא מומחה במשפט רשלנות רפואית?

הנושא של חוות דעת יכול לעשות את ההבדל בהרבה מאוד משפטים. חוות דעת רפואית מקצועית היא מצרך חשוב שמטה בהרבה מקרים את המחשבה של השופטים והגורמים המקצועיים הרלוונטיים. היתרון הגדול ביותר של עורכי דין עם ניסיון מקצועי ענף בתביעות רשלנות רפואית, הוא הקשרים שהם צוברים עם רופאים מקצועיים, והמחיר הנוח יחסית שהם יכולים להשיג על חוות דעת רלוונטית, ביחס למה שהן עולות בשוק הפתוח. חוות דעת טובה מרופא איכותי, יכולה לעלות כמה אלפי שקלים ועד עשרות אלפי שקלים.

כיצד מומלץ להתנהל במשפט רשלנות רפואית?

במהלך המשפט, חשוב מאוד לשמור על קור רוח, למרות שמדובר בנושאים כואבים לרוב. הקורבנות לרוב איבדו אדם קרוב או סבלו מאוד עד שהגיעו לספסלי בית המשפט. קל מאוד לאבד את קור הרוח ולבזות את בית המשפט, אבל בסופו של דבר, חשוב מאוד לתת לעורך הדין לעשות את העבודה שלו, ולהתמודד מול הקשיים שמעלה צוות ההגנה. למוסדות רפואיים יש סוללה ארוכה של עורכי דין איכותיים, שיודעים גם לגעת בנקודות רגישות. החשיבות של קור רוח היא גדולה גם להכרעה הסופית של בית המשפט.

הבסיס להצלחה בתביעות רשלנות רפואית

הבסיס להצלחה בתביעות רשלנות רפואית הוא עורך דין טוב, לצד חוות דעת איכותית. אם יש לאנשים את שני האלמנטים הללו, הסיכוי שלהם להצליח בתביעה הוא גדול. כמובן שבחלק גדול מהמקרים, אנשים רק חושבים שהם סבלו מרשלנות אך זה לא המצב. אם הרופא לא פעל לפי הפעולה של הרופא הסביר, ו/או ביצע פעולות פזיזות מבלי לבקש חוות דעת נוספת, אז ייתכן שהטעות הזו תעלה לו או למוסד הרפואי ממנו הוא בא, הרבה מאוד כסף.

הצלחה בתביעת פיצויים המוגשת בעקבות רשלנות רפואית באבחון מחלות וליקויים בריאותיים

עוד לפני ההליך הכירורגי, יש את נושא האבחון, וכאן יש הרבה מאוד מקום לטעויות שמגיעות לכדי רשלנות רפואית. רופאים רבים אשר מבצעים את האבחון הראשוני במיון הם רופאים לא מנוסים. חלקם לא מתמחים בתחומים ספציפיים, והלחץ בעבודה שלהם גורם להם לאבחן לא נכון את המצב.

אבחון לא נכון מתקבל רק אם יש הפנייה לרופא אחר או איזשהו ספק. אם האבחון הראשוני הוא שגוי וחד משמעי, הסיכוי להצלחה במשפט רשלנות רפואית הוא גדול. הצלחה בתביעת רשלנות רפואית באבחון תלויה בעיקר בשמירת החומרים הרלוונטיים ועבודה עם עורך דין איכותי עם ניסיון בתחום.

איך להצליח בתביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח

הרבה אנשים שואלים את עצמם איך להצליח בתביעות פיצויים רשלנות רפואית בניתוח או בפרוצדורה חודרנית. דווקא בנושא הכירורגיה יש מורכבות גדולה, ומלכתחילה מדובר בהליכים חודרניים ומסוכנים. בסופו של דבר, מה שהקורבן רואה זה את התוצאות של הניתוח וההשפעות עליו באופן אישי.

עם זאת, חשוב להבין את הסיטואציה אליה נקלעו המנתחים ומה גרם להרעה במצב. הרופאים צריכים לפעול לפי פרוטוקול ייעודי, ורק אם סטו ממנו או לא עשו את מה שמתבקש מהם, יש לקורבן קייס לתביעה.

הצורך בחוות דעת מרופא בהגשת תביעת רשלנות רפואית

המשקל שניתן לחוות דעת מקצועיות בעולם הרשלנות הרפואית הוא גדול מאוד. בבית המשפט מחפשים את האנשים הבכירים ביותר בתחום, עם ניסיון וידע רב, שיתנו את הזווית שלהם כיצד הדברים היו צריכים להיעשות. הצורך בחוות דעת מרופא בתביעת רשלנות רפואית הוא רב, ויכול להכריע את המשפט לפה או לפה.

חשוב לנסות להשיג את החוו”ד, אך זה לא תמיד מסתייע, שכן הרופאים לא נוטים לצאת כנגד קולגות. עם זאת, כאשר עובדים עם עורך דין רשלנות רפואית טוב, הסיכוי להשיג את חוות הדעת עולה פלאים.

כיצד אפשר לצלוח את התביעה בנושא רשלנות רפואית ולהשיג פיצוי הולם?

רשלנות רפואית היא עסק ביש לכל המעורבים בדבר. בסופו של דבר, בכל תיק שכזה יש רק נפגעים, מכל הכיוונים, אם כי חלקם נפגעים יותר וחלקם פחות. לא כל תיק רשלנות רפואית הוא עניין בטוח, ולבטח אם עובדים מול סוללת עורכי דין של מוסדות גדולים. חשוב לבחור את עורך הדין הנכון, להשיג חוות דעת, ולשמור את כל המידע אם ברצונכם לצלוח את המשפט.

רוצים להיעזר בעורך דין רשלנות רפואית לקראת הגשת תביעה פוטנציאלית? לחצו כאן.

5 טיפים להצלחה בתביעת רשלנות רפואית
5 טיפים להצלחה בתביעת רשלנות רפואית
אם אתה זקוק לעזרתנו באחד מתחומי העיסוק המפורטים נשמח לעמוד לרשותך ולשרתך בנאמנות ובמקצועיות
לחצו למאמרים נוספים בנושא -
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 35 ביקורות
×
js_loader

הזינו את מספר הטלפון ושלחו לנו הודעה לוואטסאפ