רשלנות רפואית סרטן ואונקולוגיה

גם היום, כשהטכנולוגיה והמחקרים בתחום הסרטן יכולים להציל חיים, גילוי מוקדם של מחלת הסרטן משפיעה באופן ישיר על סיכויי ההחלמה של החולים. לרופאים – בין אם רופאי משפחה, מומחים בתחום יש אחריות גדולה על כתפיהם, במיוחד כשמדובר על חוות הדעת ראשונית המשפיעה באופן ישיר על סיכויי ההחלמה מהמחלה ואופי הטיפול.  באילו מקרים ניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית סרטן ואונקולוגיה?

מחלת הסרטן היא מחלה שיכולה להיות סופנית – ולכן גילוי מוקדם של המחלה הוא קריטי ביותר מכיוון שכך ניתן לצמצם בצורה משמעותית את קצב שליחת הגרורות לאיברים שונים ולספק טיפול רפואי מהיר ככל האפשר.

מטופלים רבים המרגישים לא טוב, או הסובלים מכאבים הולכים בשלב הראשון לרופא המשפחה על מנת שייתן להם חוות דעת מקצועית ויפנה אותם להמשך הבדיקות. כבר בשלב זה על הרופא לעשות הערכה מקיפה של הסימפטומים ולהפנות את המטופל לכל הבדיקות הנדרשות כדי לאבחן את המצב הרפואי של המטופל.

אילו מקרים נחשבים כרשלנות רפואית?

במידה והמטופל לא הופנה לביצוע הבדיקות הרלוונטיות – אך במועד מאוחר יותר יתגלה שבדיקות אלו היו יכולים להציל חיים או להאריך חיים, ניתן להחשיב זאת, במידה והחולה הציג את כל הסימפטומים שהיו אמורים לעורר אצל הרופא חשד – כרשלנות רפואית בגילוי סרטן.

גילוי מאוחר של המחלה עלול לגרום למטופל סבל רב יותר בשל טיפולים אגרסיביים יותר שעליו לעבור למיגור המחלה כמו הקרנות וכימותרפיה, בעוד מקרים המתגלים מוקדם יותר יכולים להסתיים בניתוח ולחסוך כאב, סבל והוצאות כלכליות כמו גם שיקום ממושך.

מקרים נוספים הנחשבים כרשלנות רפואית הם, בין השאר:

  • אבחון מאוחר או מוטעה של הרופא המטפל
  • הערכה שגויה של מינון טיפול (לדוגמה כימותרפיה)
  • אי הפניה של הרופא לבדיקות נוספות כשיש חדש לסרטן
  • אי זיהוי של סממנים לפי בדיקות, המעידים על מחלה
  • התרשלות בביצוע בדיקות או התעלמות מתוצאות בדיקה חריגות

תביעות וייעוץ עם עורך דין רשלנות רפואית

לרופאים, בתי חולים ומומחים יש התחייבויות כלפי המטופלים ועליהם לקחת את כל הסיטואציות האפשריות בטיפול בחולים, היכולים להציל חיים.

תביעות של מקרי רשלנות רפואית בתחום הסרטן ואונקולוגיה הינם תביעות מורכבות, וסכומי הפיצויים שלהן, במיוחד אם התובע איבד את כושר ההתפרנסות שלו, הן גבוהות. בכל מקרה שבו יש חשד של רשלנות רפואית יש להתייעץ עם עורך דין רשלנות רפואית – וזאת בסמוך לאירוע הרשלנות הרפואית עקב חוק ההתיישנות, המאפשר לתבוע עד 7 שנים מיום האירוע.

מה כדאי לקחת בחשבון לגבי התביעה?

בכל מקרה של רשלנות רפואית יש לאסוף כמה שיותר חומרים רפואיים ואת כל חוות הדעת אשר התקיימו. על התובע יש להוכיח שהוא בעצמו עדכן את הרופא בכל התסמינים שהוא חש בפגישה הראשונית מכיוון שאלו יכולים לספק אינדיקציה על התנהלותו וההחלטות של הרופא. אם התובע מוכיח שהתנהלות אחרת של הרופא הייתה יכולה להגדיל את סיכויי ההחלמה שלו הסיכויים שלו לזכות בתביעה גדלים.

מה לעשות כאשר גילוי הסרטן גרם לאובדן כושר עבודה?

במקרה שבו אתם סובלים מאובדן כושר עבודה עקב גילוי מחלת הסרטן, ניתן להגיש תביעה הן למוסד לביטוח לאומי והם לקרן הפנסיה או ביטוח המנהלים בתביעת אובדן כושר עבודה.

קרן הפנסיה או חברת הביטוח תשלם לכם 75% מהשכר אותו השתכרתם טרם קרות האירוע וכן תשלם את הפרמיה שהמעסיק ואתם שילמתם מדי חודש לקופה.

מעוניין להיעזר בעו”ד רשלנות רפואית?  לחץ כאן!

מעוניין להיעזר בעו”ד אובדן כושר עבודה ופנסיית נכות?  לחץ כאן!

אם אתם סבורים כי נגרם לכם נזק כתוצאה מרשלנות רפואית נשמח לסייע לכם בייעוץ והכוונה לגבי סיכויי תביעתכם – שלחו פרטים בטופס ההתקשרות ועורך דין יחזור אליכם.

 

אם אתה זקוק לעזרתנו באחד מתחומי העיסוק המפורטים נשמח לעמוד לרשותך ולשרתך בנאמנות ובמקצועיות
להערכת סיכויי תביעתך:

מלאו פרטים וקצת רקע על המקרה ושלחו אלינו