רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד

סרטן השד הוא מצב מסכן חיים המשפיע על מיליוני נשים ברחבי העולם. כאשר הסרטן מתפשט לחלקים אחרים בגוף, הוא מכונה סרטן שד גרורתי. אחד האתרים הנפוצים ביותר של גרורות הוא הכבד, והאבחנה של סוג זה של סרטן עשויה להיות מורכבת ומאתגרת. למרבה הצער, רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד, מובילה לעיתים לאבחון מאוחר או שגוי, שעלולות להציב את חיי החולה בסכנה ממשית.

 

מהו סרטן שד גרורתי בכבד? 

סרטן שד גרורתי בכבד מתייחס להתפשטות סרטן השד לכבד. סוג זה של סרטן יכול לגרום למגוון תסמינים, כולל כאבי בטן, צהבת, ירידה במשקל ועייפות. במקרים מסוימים, הסרטן עשוי שלא לגרום לתסמינים כלל, מה שמקשה על האבחנה.

גורמים לרשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד 

רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד יכולה להתרחש ממספר סיבות. כמה מהגורמים הנפוצים ביותר הינם:

 1. חוסר מודעות: ייתכן שחלק מהגורמים הרפואיים אינם מודעים להתסמינים של סרטן שד גרורתי בכבד, מה שמוביל לאבחנה מאוחרת.
 2. אבחון שגוי: במקרים מסוימים, הסימפטומים של סרטן שד גרורתי בכבד יכולים להיות דומים לאלו של בעיות אחרות, מה שמוביל לאבחון שגוי.
 3. בדיקה לא מספקת: במקרים מסוימים, גורמים רפואיים עשויים שלא לבצע את הבדיקות הדרושות לאבחון סרטן שד גרורתי בכבד, מה שיוביל לאבחנה מאוחרת או שגויה.
 4. אי מעקב: במקרים מסוימים, גורמים רפואיים עשויים שלא לעקוב אחר תוצאות הבדיקות או מידע אחר שיכול להצביע על נוכחות של סרטן שד גרורתי בכבד, מה שמוביל לאבחנה מאוחרת.

 

מהן ההשלכות האפשריות של רשלנות רפואית באבחון סרטן שד בכבד?

ההשלכות של רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד עלולות להיות חמורות ולסכן את חיי החולה ובהן:

 • טיפול מושהה: אבחון מאוחר לסרטן השד ותאים סרטניים שנדדו לכבד, יכול לגרום לעיכוב בטיפול, מה שיכול להקשות על מיגור הסרטן ולהגביר את הסיכון לסיבוכים חמורים.
 • החמרה בתסמינים: במקרים מסוימים, אבחנה מאוחרת או שגויה יכולה להוביל להחמרה בתסמינים, שעלולה להסב למטופלים סבל רב ולסכן את חייה.
 • סיכון מוגבר לסיבוכים: אבחון מאוחר או שגוי יכול להגביר את הסיכון לסיבוכים חמורים, כגון אי ספיקת כבד או בעיות בריאות חמורות אחרות.

 

האם יש דרך למנוע מקרי רשלנות רפואית באבחון של סרטן שד גרורתי בכבד?

אף על פי שמטופלות אינן יכולות למנוע באופן גורף מחדלים רפואיים שעלולים להתרחש מצד רופאים וגורמים רפואיים אחרים שעמם הן באות במגע, כדי לצמצם את הסיכון לפגיעה מרשלנות רפואית באבחון של סרטן שד גרורתי בכבד, חשוב להיות פרואקטיביות ולקחת חלק פעיל בתהליך האבחון וקבלת הטיפול הרפואי.

להלן כמה טיפים חיוניים שיכולים לסייע בכך:

 1. גלו עירנות לכל תסמין מעורר חשד: כל אישה תיטיב לעשות אם תגלה ערנות רבה לכל סימן או תסמין יוצא דופן בגופה, ולבטח אם קיימת היסטוריה של סרטן השד או סרטן שד גרורתי במשפחה.
 2. שאלו שאלות: אם יש לכן חששות לגבי הבריאות שלכן, אל תפחדו לשאול את הרופאים שלכן שאלות. שאלו לגבי הבדיקות שיבוצעו, התוצאות ומה משמעותן.
 3. הביעו את חששותיכן בפני הרופאים המטפלים בכן: אל תהססו לבקש שיפנו אתכן לבדיקות אבחנתיות נוספות, במידה ואתן מרגישות שמשהו לא תקין בגופכן.

בכל מקרה, במידה ואינכן שלמות עם האבחנה או התוכנית הטיפולית שניתנה לכן, כדאי לשקול לפנות לחוות דעת שנייה מרופא אחר.

https://www.youtube.com/watch?v=Qn4fWfkT2OI

 

כיצד להוכיח בבית המשפט שהתרחשה רשלנות באבחון סרטן שד גרורתי בכבד?

הוכחת רשלנות רפואית בבית משפט, עשויה להיות תהליך מורכב ומאתגר. במקרה של רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד, יש לעמוד על היסודות הבאים על מנת להוכיח שהתרחשה רשלנות רפואית:

 • הפרת חובת הזהירות מצד הגורם המטפל: יש להוכיח שהגורם הרפואי הנתבע הפר את חובת הזהירות שלו כלפי המטופל/ת, על ידי אי אבחון או אבחון שגוי של מצבם. ניתן לעשות זאת על ידי הוכחה לאי הפניית המטופל/ת לבדיקות מתאימות, אי מעקב אחר תוצאות הבדיקה, או אי הפניה של המטופל/ת למומחה בעת הצורך.
 • הוכחת קיומו של קשר סיבתי ברור: יש להוכיח שהפרת חובת הזהירות או הסטיה מהסטנדרטים הרפואיים / הנהלים מצד הגורם הנתבע, גרמה ישירות לנזקי המטופל/ת. במקרה של רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד, הדבר עלול לגרום לכך שהעיכוב באבחון יביא להתפשטות הסרטן ויהפוך אותו קשה יותר לטיפול.
 • נזקים: השלב האחרון הוא לקבוע כי למטופל/ת נגרם נזק ממשי כתוצאה מהרשלנות הרפואית. זה יכול לכלול פגיעה פיזית, פגיעה תפקודית, פגיעה רגשית וכן פגיעה כלכלית.

בקצרה, על מנת להוכיח רשלנות רפואית בבית משפט, חשוב שיהיו ראיות מוצקות לתמיכה בטענות התובעים. זה עשוי לכלול תיעוד רפואי, עדות של רופא מומחה והצגת תיעוד רלוונטי מסוגים אחרים.

 

לסיכום

אם אתן מאמינות שאתן או אדם אהוב נפגעתם מרשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד, חשוב לפנות לייעוץ של עורך דין רשלנות רפואית שיוכל לעזור לכם להבין את האפשרויות המשפטיות שלכם. זאת מאחר והוכחת רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד, עשויה להיות תהליך מורכב ומאתגר. אולם עורך דין רשלנות רפואית מנוסה, יוכל לעזור לכם להבין את האפשרויות המשפטיות שלכם ולבנות עבורכם תיק תביעה חזק.

בהזדמנות זו נציין כי אף שהאמור במאמר זה נכתב בלשון נקבה – הוא מתייחס במידה שווה גם לגברים, שעלולים גם הם ללקות בסרטן שד גרורתי בכבד או באזורים אחרים בגוף. בהתאם לכך, כל אדם שבריאותו ניזוקה בשל כשל באבחון גידול סרטני – וכן בני משפחתו, רשאים ואף צריכים לפנות לייעוץ מול עורך דין רשלנות רפואית, על מנת לבדוק אילו אפשרויות למיצוי זכויות רפואיות פתוחות בפניהם ובכלל זה – גם את ההיתכנות להגשת תביעות פיצויים בגין רשלנות רפואית.

לתיאום פגישת ייעוץ עם עו”ד כפיר דיין דובב, בנושא רשלנות רפואית באבחון סרטן שד גרורתי בכבד – חייגו כעת: 077-9976601.

 

נשמח להשיב לכל שאלה דרך טופס ההתקשרות באתר.

מעוניין להיעזר בעו”ד רשלנות רפואית באבחון? לחץ כאן!

אם אתה זקוק לעזרתנו באחד מתחומי העיסוק המפורטים נשמח לעמוד לרשותך ולשרתך בנאמנות ובמקצועיות
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 35 ביקורות
×
js_loader

הזינו את מספר הטלפון ושלחו לנו הודעה לוואטסאפ