רשלנות רפואית בסכרת

מחלת הסוכרת היא מחלה אוטואימונית כרונית. עם זאת, בעזרת טיפול רפואי נכון ואורח חיים בריא – ניתן לחיות עמה גם עד גיל מבוגר. על מנת להשיג זאת, על הגורם המטפל לזהות את סממני המחלה באופן מוקדם ולספק לחולים ליווי קבוע על מנת לבלום את התגברות המחלה. מקרי רשלנות רפואית בסכרת מהווים סיכון ממשי לחולים ויכולים גם לגרום למוות בטרם עת.

סוכרת – מחלה שניתן לחיות איתה (בעזרת טיפול נכון)

סוכרת היא מחלה המאפיינת בריכוז גבוה של סוכר בדם, בחוסר או בתפקוד לקוי של ההורמון בשם אינסולין, העוזר לספיגת הסוכר בתאי הגוף. מחלה זו המתחלקת למספר סוגים ורמות סיכון, והיא מופיעה הן אצל אנשים צעירים והן אצל מבוגרים. הסיבה להתפתחות המחלה תלויה בגורמים שונים, חלקם גנטיים וחלקם נגרמים עקב אורח חיים לא בריא.

ישנם שלושה סוגי סוכרת עיקריים:

  • סוכרת מסוג 1
  • סוכרת מסוג 2
  • סוכרת הריונית

סוכרת היא מחלה שאין לה מרפא והיא לרוב בלתי הפיכה. עם התגלות המחלה, יזדקקו החולים לטיפול ומעקב רפואי למשך כל חייהם, על מנת להאט את השפעות המחלה על הגוף, ובכל מקרה יאלצו לשנות את אורח החיים שלהם באופן משמעותי. במידה והסוכרת אינה מטופלת כראוי, היא יכולה לגרום לנזקים חמורים באיברי הגוף.

אילו מקרים יכולים להוביל לרשלנות רפואית בסכרת?

עקב ההשפעות הקריטיות על חולי סוכרת, אבחון נכון ומוקדם ככל האפשר על ידי רופא המשפחה ורופאים מומחים, הינו קריטי לניהול המחלה באופן שיאפשר אורח חיים בריא ככל האפשר. על מנת לאבחן סוכרת יש לבצע בדיקות דם ובדיקה של רמת הסוכר (גלוקוז) בדם. מרגע שהתגלתה הסוכרת, ליווי רפואי קבוע הינו קריטי להצלחה של שמירת הסטטוס קוו של המחלה – והימנעות מהחמרה שלה.

להלן מספר דוגמאות למקרים היכולים להיחשב כרשלנות רפואית בסוכרת:

 

  • מצבים בהם ישנם סממנים ברורים של רמת סוכר גבוהה בדם – אך הרופא המטפל לא מעדכן את החולה ולא מסיק מסקנות מכך.

 

  • מצבים בהם חולה הסוכרת צריך לעבור ניתוח מסוים ונתון לסיכונים בשל כך – אך אלה לא נלקחים בחשבון וכתוצאה מכך נגרם נזק לחולה.

 

  • מצבים בהם המינון התרופתי הניתן לחולה הסוכרת הינו שגוי.

 

  • מצבים בהם הרופא המטפל לא זיהה סכרת הריונית במטופלת.

 

מעבר לדוגמאות בודדות אלו ישנם מקרים נוספים הקשורים במחלת הסוכרת הנחשבים כרשלנות רפואית, אך הרעיון ברור: לרופא ישנה אחריות עליונה לזהות את המחלה ולטפל בה באופן המקצועי ביותר.

באילו מקרים ניתן להגיש תביעה נגד רשלנות רפואית בסוכרת?

בכל תביעת רשלנות רפואית בסוכרת, יש להוכיח באופן חד משמעי כי יש קשר בין ההתדרדרות הרפואית של התובע לבין מחלת סוכרת שלא זוהתה בזמן.

עבודה מול עורך דין רשלנות רפואית העוסק בתביעות רשלנות רפואית היא חשובה במיוחד. עורך הדין יבדוק את הטענות, וידריך את התובעים בכל התהליך למיצוי הזכויות המקסימלי שלהם.

אם אתם סבורים כי נגרם לכם נזק כתוצאה מרשלנות רפואית נשמח לסייע לכם בייעוץ והכוונה לגבי סיכויי תביעתכם – שלחו פרטים בטופס ההתקשרות ועורך דין יחזור אליכם.

מעוניין להיעזר בעו”ד רשלנות רפואית?  לחץ כאן!

 

אם אתה זקוק לעזרתנו באחד מתחומי העיסוק המפורטים נשמח לעמוד לרשותך ולשרתך בנאמנות ובמקצועיות
להערכת סיכויי תביעתך:

מלאו פרטים וקצת רקע על המקרה ושלחו אלינו