מהי פנסיית שאירים לתלויים ומי הם תלויים לפי תקנון קרן פנסיה?


עו"ד ביטוח פנסיוני

מרבית האנשים אינם יודעים זאת אך בכל קרן פנסיה ישנו כיסוי של פנסיית שארים. לא פעם קרנות הפנסיה מנצלות את חוסר ההבנה של המבוטח הממוצע, ומנסות לפגוע או לשנות את המצב לטובתן. במאמר הבא נסביר לכם בדיוק מהי פנסיית שאירים לתלויים ומי הם בדיוק אותם תלויים על פי התקנון של קרן הפנסיה. כך תוכלו לדעת בדיוק האם מגיעה גם לכם פנסיית שאירים לתלויים או שלא.

החדשות הטובות הן שאנו כאן לצידכם, כך שאם יש לכם שאלה או חוסר הבנה בנושא כזה או אחר תרגישו בנוח לפנות אלינו. השאיפה שלנו זהה לשאיפה שלכם, שתקבלו בדיוק את מה שמגיע אליכם במסגרת קרן הפנסיה שלכם או של כל אחד מבני המשפחה מדרגה ראשונה כמובן.

מהי פנסיית שאירים לתלויים?

פנסיית שאירים היא אחת משלושת סוגי הפנסיות שאותן ניתן לקבל דרך קרנות הפנסיה – פנסיית זקנה, פנסיית נכות ופנסיית שאירים. פנסיית שאירים מיועדת לשאריו של מבוטח, במקרה שבו לצערנו המבוטח נפטר מסיבה כזאת או אחרת. על פי תקנוני קרן הפנסיה, השאירים שזכאים לקבל את הפנסיה הם: האלמן/האלמנה של המנוח, הידוע/הידועה בציבור של המנוח, ילדיו של המנוח עד גיל 21, יתום/בן מוגבל יתום של המנוח, הוריו של המנוח.

כאשר אנו מדברים על פנסיית שאירים לתלויים היא ניתנת לאותם האנשים שהיו תלויים במנוח על מנת לחיות את חייהם, בד"כ מדובר בילדים עם מגבלות נפשיות או גופניות התלויים במחייתם בהורים גם לאחר גיל 21. אם אתם רוצים לדעת בדיוק הם אתם עומדים בהגדרה של התלויים לפי תקנון קרן הפנסיה, המשיכו לקרוא את המאמר ותקבלו את כל התשובות.

מי הם תלויים לפי תקנון קרן פנסיה?

לפני שתוכלו לקבל פנסיית שאירים לתלויים, עליכם להוכיח לחברת הביטוח כי אתם אכן עומדים בהגדרה של המונח "תלויים" על פי התקנון של קרן הפנסיה. כך שמתוקף החוק תהיה לכם זכאות לקבל את הפנסיה, ולהמשיך את שגרת החיים שלכם ללא כל הפרעה.

על פי תקנון קרן הפנסיה "תלויים" הם אותם בני משפחה אשר היו תלויים בו כלכלית. זאת אומרת שהמנוח היה המכלכל הראשי בבית, וכתוצאה מפטירתו בני המשפחה עלולים להיקלע למצב כלכלי בעייתי. בגלל המצב הבעייתי חברת הביטוח תמשיך לשלם למשפחה את פנסיית השאירים ובכך הם ישאירו את הראש מעל למים.

זכאים לפנסיית שאירים לתלויים? פנו לעורך דין ביטוח חיים מיומן

על מנת שתוכלו לקבל את אותה פנסיית שאירים לתלויים, עליכם כאמור להוכיח לחברת הביטוח כי אתם אכן תלויים במובטח. כמובן שחברות הביטוח יעשו את כל המאמצים על מנת שלא להמשיך לשלם את הפנסיה למבוטח, ולפיכך אתם צריכים להוכיח את זכאותכם.

בחלק נכבד מהמקרים מדובר על משימה לא קלה, אך אין שום סיבה שתרימו ידיים. פנו אלינו, ביחד נסייע לכם לקבל את פנסיית השאירים לתלויים שמגיעה לכם. אנו מגיעים עם ניסיון רב בתביעות פנסיית שאירים, ויודעים בדיוק כיצד להתנהל מול קרנות הפנסיה השונות.

מעוניין להיעזר בעו"ד ביטוח פנסיוני?  לחץ כאן!

צפו בסרטון: מה בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים? על ההבדלים של שתי התוכניות הפנסיוניות:

אם אתה זקוק לעזרתנו באחד מתחומי העיסוק המפורטים נשמח לעמוד לרשותך ולשרתך בנאמנות ובמקצועיות 

לייעוץ ראשוני עם עו"ד כפיר דיין דובב התקשר עכשיו 03-6495030