אובדן כושר עבודה מלא

ביטוח אובדן כושר עבודה הוא ביטוח חשוב המגן כלכלית על המבוטח ובני משפחתו במצב שאינו יכול לעבוד כלל עקב תאונה או מחלה. אי כושר עבודה מלא, מצב בו אפשרות להתפרנס יותר, מאפשר לקבל פיצויים של עד 75% מכוח העבודה. אך גם אם שולמו הפרמיות במהלך השנים באופן קבוע, ייתכן וחברת הביטוח תדחה את התביעה לפיצויים. מתי כדאי לפנות לעורך דין?

מהו אובדן כושר עבודה מלא?

אובדן מלא של כושר העבודה הוא מצב בו היכולת להתפרנסות מלאה נפסקת לחלוטין עקב מחלה קשה או תאונה, כשמבחינת הביטוח מדובר על אובדן של כ- 75% מכוח העבודה (מדובר על מחלות פיזיות ונפשיות). למצב של אי כושר עבודה יש השלכות כלכליות ונפשיות כבדות הן על המבוטח והן על משפחתו. מסיבה זו ביטוח אובדן כושר עבודה נחשב לביטוח חיוני המבטיח שמירה על איכות החיים גם ללא יכולת התפרנסות.

ניתן לרכוש פוליסה כמרכיב ביטוחי בקרן הפנסיה, בביטוח המנהלים, או באופן פרטי באחת מחברות הביטוח ללא קשר למקום העבודה. במקרה של אובדן כושר עבודה ישולמו הפיצויים עד לגיל הפרישה.

מתי מתקבלים הפיצויים מהביטוח ובאיזה שיעור?

לסוג הפוליסה יש חלק משמעותי בקביעת הפיצויים למבוטח. ישנם סוגים שונים של פוליסות, אותם ניתן גם להרחיב:

  • פוליסה בסיסית: פוליסה כללית שבה אין התייחסות ספציפית לעיסוקו של המבוטח לפני התאונה שארעה לו. במצב זה, אם הוא יכול לעבוד בעבודה אחרת הוא אינו זכאי לפיצויים.

 

  • פוליסה לפי עיסוק סביר: פוליסה בה יתקבלו הפיצויים אם המבוטח אינו מסוגל לעבוד בעבודה אחרת התואמת את כישוריו.

 

  • פוליסה תעסוקתית: פוליסה זו מתייחסת לעיסוק של המבוטח טרם התאונה שקרתה לו. אם המבוטח לא מסוגל לחזור לעיסוקו הקודם, הוא זכאי לקבלת פיצויים גם אם הוא יכול באופן תיאורטי לעבוד במקצוע אחר.

שיעור הפיצויים במצב של אי כושר עבודה מלא הוא כ – 75% מן השכר אותו קיבל המבוטח ב-12 החודשים שקדמו לתאונה.

הגשת התביעה לפיצויים – כשהביטוח מערים קשיים על המבוטח

חברות הביטוח מציגות באתרים, בפרסומות ובעלונים שלהן אך ורק את הצדדים היפים של הביטוח: אנשים מחייכים ומאושרים ללא דאגות קיומיות או כאבים, אך ורק כי הם בחרו בביטוח הנכון ובזמן הנכון. אך המציאות שונה לחלוטין – חברות הביטוח הן חברות פרטיות לכל דבר שמטרתן העיקרית היא להרוויח כמה שיותר, ותשלומי הפיצויים למבוטחים פוגעות ברווחי החברה. לכן הן יעשו כל מה שביכולתן כדי להתחמק מתשלומי הפיצויים, תוך הערמת קשיים על המבוטחים, שזקוקים לפיצויים כמו אוויר לנשימה. בדיוק במצבים האלו מבוטחים רבים מופתעים לגלות שהם צריכים לנהל ״מלחמת חורמה״ נגד הביטוח, ואינם מודעים ברוב המקרים לזכויות המשפטיות שלהם.

פנייה לעורך דין – עוד לפני החתימה על הפוליסה!

גובה הפיצויים במצב של אי כושר עבודה הינו קריטי וישפיע על אורח ואיכות החיים של המבוטח ומשפחתו. על מנת למצות את הזכויות המלאות מומלץ לפנות לעורך דין עוד לפני החתימה על הפוליסה כדי שיבהיר את ההשלכות של החוזה מול הביטוח. במקרה של אובדן כושר עבודה, כדאי לבצע את התביעה מול הביטוח מול עורך דין אובדן כושר עבודה על מנת לחסוך עוגמת נפש ובזבוז זמן יקר.

מעוניין להיעזר בעו”ד אובדן כושר עבודה ופנסיית נכות?  לחץ כאן!

לעו”ד תאונות עבודה לחצו כאן!

אם אתה זקוק לעזרתנו באחד מתחומי העיסוק המפורטים נשמח לעמוד לרשותך ולשרתך בנאמנות ובמקצועיות
להערכת סיכויי תביעתך:

מלאו פרטים וקצת רקע על המקרה ושלחו אלינו