מהו אובדן כושר עבודה חלקי?

כשהמצב הבריאותי של עובד נפגע כתוצאה מתאונה או מחלה, עלול להתרחש מצב של אובדן כושר עבודה חלקי או מלא.

לכל אחד מהמצבים יש את מערכת הפיצויים וההתנהלות הקבועים בפוליסה או בתקנון קרן הפנסיה, אבל במאמר זה נדבר בעיקר על מה שקורה כשאתם חווים מצב של אובדן כושר עבודה חלקי, כלומר נפגעתם בתאונה ועכשיו, למרות שאתם מסוגלים לתפקד, אינכם מסוגלים להמשיך את עבודתכם, כתוצאה מהפגיעה.

אובדן כושר עבודה חלקי

מבחינת חברות הביטוח, בין אם מדובר בביטוח מנהלים ובין אם מדובר בקרנות הפנסיה, מצב של אובדן כושר עבודה חלקי מוכר כשאתם יכולים להמשיך לתפקד, אבל מבחינת התפקוד בעבודה, מתקיימת ירידה בשיעור של לפחות 25% לפחות ביכולתכם לעבוד, הן מבחינת היקף העבודה ובן מבחינת השכר. מצב זה מזכה אתכם בפיצוי כספי, ואם דאגתם לרכוש ביטוח פרטי מתאים, תוכלו לקבל את התגמולים גם מחברת הביטוח.

למעשה, אובדן כושר עבודה שאינו מלא אלא חלקי הוא מצב של אובדן היכולת לעבוד בין 25%-74% כאשר אובדן כושר עבודה מלא הינו מ-75% ומעלה.

למאמר: איך ניתן להצליח בתביעות אובדן כושר עבודה?

אובדן כושר עבודה חלקי יכול להשתנות

במקרים מסוימים, יתכן שהעובד מוגדר תחילה כנפגע ברמת אובדן כושר עבודה מלא, או שסמוך לפגיעה הוא מוגדר כסובל מאובדן כושר עבודה חלקי, אך כעבור פרק זמן מסוים מצבו משתנה, וכך גם הגדרת אובדן כושר העבודה שלו.

למאמר: 10 שאלות ותשובות בתביעות אובדן כושר עבודה

קביעת אחוזי נכות לפגיעה תפקודית בביטוח הלאומי

כשבעיה רפואית שעובד סובל ממנה מובילה לנכות מלאה, המוסד לביטוח לאומי קובע אחוזי נכות מתאימים בכפוף להתייעצות עם נציג הביטוח הלאומי שמתמחה בשיקום, פקיד התביעות מטעם הביטוח הלאומי, וייעוץ של רופא מוסמך. את גובה אחוזי הנכות קובעת ועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי.

אבל עובד שנפגע בתאונה או שאינו מסוגל להמשיך בעבודתו עקב מחלה, מוגדר על ידי הביטוח הלאומי כמי שסובל מאובדן כושר עבודה מלא או חלקי, וזכאי לקבלת פיצוי שמטרתו לפצות אותו על הירידה היחסית בשכר שלו במשך התקופה בה הוא אינו מסוגל לעבוד.

הגשת תביעת אובדן כושר עבודה מול חברת הביטוח או קרן הפנסיה

אובדן כושר עבודה מזכה אתכם בפיצוי על אובדן ההכנסה שנגרם לכם, מחברת הביטוח או קרן הפנסיה, אם אתם מבוטחים, וכן מהביטוח הלאומי. תהליך השגת מלוא סכום הפיצויים לו אתם זכאים הוא תהליך מורכב ובירוקרטי, ולכן חשוב לקבל ייעוץ וליווי של עורך דין אובדן כושר עבודה, שיעזור לכם להתנהל נכון מול חברות הביטוח וקרנות הפנסיה, מקום העבודה שלכם, והביטוח הלאומי.

עורך הדין מרכז את מכלול הניירת הדרושה לצורך הגשת תביעת אובדן כושר עבודה, ינסח תביעה מקיפה ומקצועית שמציגה באופן ברור ביותר את מצבכם, וייצג אתכם בערכאות השיפוטיות ככל שיידרש, עד שתקבלו את מלוא הפיצויים המגיעים לכם על פי הדין.

ועוד נקודה חשובה לא פחות

אם תביעתכם נדחתה, או שנציגי הביטוח הלאומי או חברת הביטוח קובעים שסכום הפיצוי המגיע לכם נמוך מכפי שאתם אמורים לקבל על פי דין, עורך הדין שמייצג אתכם יגיש ערעור על קביעות אלו וינקוט בכל הפעולות הדרושות כדי לוודא שזכויותיכם ימוצו במלואן.

איך ניתן לממש ביטוח אובדן כושר עבודה?

מעוניין להיעזר בעו”ד אובדן כושר עבודה ופנסיית נכות?  לחץ כאן!

אם אתה זקוק לעזרתנו באחד מתחומי העיסוק המפורטים נשמח לעמוד לרשותך ולשרתך בנאמנות ובמקצועיות
להערכת סיכויי תביעתך:

מלאו פרטים וקצת רקע על המקרה ושלחו אלינו