מחלות נפש: אובדן כושר עבודה על רקע נפשי


מחלות נפש ואובדן כושר עבודה נפשי

 

משרדנו עוסק בתביעות אובדן כושר עבודה על רקע נפשי כתחום עיסוק עיקרי. טיפלנו בהצלחה בעשרות מקרים על רקע מחלות כמו דכאון, חרדה, אישיות גבולית (בורדר ליין), הפרעה דו קוטבית (בי פולרי), סכיזופרניה, מצבים פסיכוטיים, פוסט טראומה (PSTD) ועוד.

אם את/ה סובל/ת ממחלה או בעיה נפשית, מקלה ועד חמורה, ייתכן ואת/ה זכאי/ת לפיצוי לאובדן כושר עבודה מכוח פוליסת ביטוח המנהלים או קרן הפנסיה – אל תהסס/י ופנה אלינו לקבלת ייעוץ ביחס לסיכוייך. הייעוץ אינו מחייב והסודיות מלאה.

לאחר טיפול מוצלח בעשרות רבות של מקרים על רקע של אובדן כושר עבודה נפשי, אנו יודעים איך להשיג את כספכם במהירות ובדרך כלל ללא הליך משפטי מול חברות הביטוח.

אובדן כושר עבודה נפשי

הקשיים בתביעות אובדן כושר עבודה על רקע נפשי

מניסיוננו, הבעיה בתביעות על רקע של בעיה נפשית הינה כפולה:

הבעיה הראשונה, יכולתו או רצונו של הסובל מהבעיה הנפשית להתמודד עם ההשלכות של התביעה, עזיבת מקום עבודה או קבלת קצבת אובדן כושר עבודה. ראינו כי במקרים רבים אנשים נוטים להתבייש במחלתם בשם הסטיגמות שקיימות עדיין לצערנו בחברה ביחס למחלות אלה.

בהרבה מקרים אנשים סובלים במשך שנים, לא משתפים אפילו את משפחתם הקרובה, שלא לדבר על חברת הביטוח. כך, עד שהם אינם מסוגלים עוד. לפעמים מדובר בתהליך של שנים עד שיאזרו אומץ ויודו במצבם שלא מאפשר להם לעבוד, וכן יאזרו את הכוחות הנדרשים כדי להתמודד עם חברת הביטוח, מה שעלול להיות מצב של מתח ולחץ לכל בן אדם. השיהוי הזה הרבה פעמים גורם לנזק כולל להתיישנות חלקית – וחבל.

הבעיה השנייה, כאשר התביעה כבר מגיעה לחברת הביטוח, חברת הביטוח נוטה לגלות חשדנות רבה שכן לא מדובר בממצא "אובייקטיבי" כמו בדיקת דם או פריצת דיסק שניתן לצלם, אלא התרשמות סובייקטיבית של מטפל, פסיכולוג או פסיכיאטר. לחברות הביטוח נוח לדחות תביעות כאלה גם משום שהן יודעות כי למי שסובל ממחלה נפשית, בדרך כלל עוד יותר קשה להתמודד עם המצב.

אולם, אם את/ה סובל/ת – לא לחשוב פעמיים. אפשר להתייעץ על סיכויי התביעה ואפשר להחליט גם שללא לפתוח בתביעה. ברוב מוחלט של המקרים אנו יודעים להשיג את המבוקש מחברת הביטוח גם ללא הליך משפטי וזאת בזכות הניסיון הרב בתביעות כאלה, וכן שמנו הטוב כמי שלא מייצגים את מי שאינו זכאי לקצבת אובדן כושר עבודה לפי דעתנו המקצועית.

הזכאות לקבצת אובדן כושר עבודה נפשי – מתי?

להבדיל ממצבים שכולנו חווים של לחץ, חרדה זמנית או סטרס, אנשים הסובלים מהפרעות נפשיות או מחלות נפש, אינם מסוגלים בשלב כלשהו להמשיך את שגרת חייהם ואת עבודתם אפילו שיש להם רצון לשמר את עבודתם ושגרת חייהם.

לעיתים המחלה מלווה את האדם שנים רבות אבל מחמירה לאחר לחץ בעבודה, מתח, או השפעות חיצוניות ופנימיות בחייו של האדם. אין קביעה חדה מהי דרגת מחלה או הפרעה נפשית העולה עד כדי הגדרת אובדן כושר עבודה, אבל זה תפקידו של עורך דין אובדן כושר עבודה מיומן בתביעות על רקע נפשי.

בדיוק במצבים אלה חברת הביטוח אמורה להיכנס לתמונה ושלם קצבת אובדן כושר עבודה לתקופה זמנית או ארוכה, בהתאם למצב הרפואי.

להיבט הנפשי יש השלכה בשני מצבים שונים בתביעות אובדן כושר עבודה:

האחד, כאשר ההפרעה הנפשית גורמת לאדם לא להיות מסוגל לתפקד בעבודתו.

השני, כאשר מחלת רקע אחרת שאינה נפשית, גורמת למתח וחרדה אשר מהווים רובד נוסף של קושי של האדם להתמודד עם מחלתו, ומקשים עליו את התפקוד בעבודה עוד יותר.

מצבים של מחלות נפש או הפרעות נפשיות יכולים להיות בעלי השלכה על תביעות אובדן כושר עבודה בשני מצבים:

מה תקבל במקרה שתביעת אובדן כושר עבודה תתקבל?

תאם התביעה מאושרת על ידי חברת הביטוח או קרן הפנסיה הזכאות הינה לשתי זכויות:

  1. פיצוי של עד 75% מהשכר.
  2. שחרור מתשלום פרמיות בשיעור של כ- 20% מהשכר שמשמעו כי חברת הביטוח תמשיך לשלם לפוליסה את חלק העובד (תגמולים) ואת חלק המעסיק (תגמולים ופיציים) וזאת כדי להמשיך לצבור זכויות.

נדגיש כי תביעת ביטוח מתיישנת לאחר 3 שנים אן כי במחלות נפשיות ניתן לטעון במקרים מסויימים להארכת התקופה. בכל מקרה, אנו מדגישים כי מוטב מהרבה בחינות לפעול מהר ככל הניתן.

אם את/ה סובל/ת מהפרעה נפשית או מחלת נפש, אנו סבורים כי חשוב מאוד להיעזר בעו"ד אובדן כושר עבודה שיש לו הידע והניסיון, להתמודד במהירות וביעילות מול חברות הביטוח בתביעות אובדן כושר עבודה נפשי. אנו נשמח מאוד לסייע.

ראיון עם עו"ד כפיר דיין דובב בנושא תביעות אובדן כושר עבודה:

למאמר: 10 שאלות ותשובות באובדן כושר עבודה

למאמר: אובדן כושר עבודה ביטוח מנהלים – כל מה שצריך לדעת

למאמר: הכל על פנסיית נכות בקרן פנסיה

למאמר: סוגי הפוליסות לאובדן כושר עבודה

למאמר: מהן החרגות בפוליסת אובדן כושר עבודה?

נשמח להשיב לכל שאלה דרך טופס ההתקשרות באתר.

מעוניין להיעזר בעו"ד אובדן כושר עבודה ופנסיית נכות?  לחץ כאן!

מעוניין להיעזר בעורך דין תאונות עבודה? לחץ כאן!

אם אתה זקוק לעזרתנו באחד מתחומי העיסוק המפורטים נשמח לעמוד לרשותך ולשרתך בנאמנות ובמקצועיות 

לייעוץ ראשוני עם עו"ד כפיר דיין דובב התקשר עכשיו 03-6495030