תביעת אובדן כושר עבודה לאחר תאונת עבודה

לצערנו, אנו שומעים חדשות לבקרים על עובדים בישראל שנפגעים בעבודתם וחלקם אף חלילה מאבדים חייהם בתאונות עבודה – במקרה כזה יש להגיש תביעת אובדן כושר עבודה לאחר תאונת עבודה או חלילה תביעה לביטוח חיים או פנסיית שאירים במקרה של פטירה.

כל עובד אשר נפגע בתאונת עבודה יהיה זכאי לפיצוי מביטוח לאומי וזאת נוכח הפרשתו החודשית לצד המעסיק עצמו וכמו כן לפיצוי חודשי מחברת הביטוח או קרן הפנסיה שנרכשו במסגרת העבודה.

נפגעתם בתאונת עבודה ואין לכם מושג מה הזכויות המוקנות לכם? בכדי שתוכלו להשיג את מלוא זכויותיכם על פי חוק. לפני הכול, נדבר על מהות המקרה ועל  הגדרת אובדן כושר עבודה במונחים המקצועיים. 

כאב בטן
כאב בטן

למה מתכוונים כאשר מדברים על תביעת אובדן כושר עבודה?

תביעת אובדן כושר עבודה לאחר תאונת עבודה ידרוש מכם קודם כל להגדיר את משמעות התאונה על פי החוק. למען הסר ספק, מדובר לא בהכרח בתאונה פיזית, אלא עשויה להיות גם מחלה ואז הדבר מוגדר כמחלת מקצוע.

למאמר: מהי מחלת מקצוע או מיקרוטראומה

בכול אופן, התאונה או הפגיעה אף הם מתייחסים לעוולה שנגרמה בזמן העבודה או בדרך למקום העבודה וזאת בהנחה כי המסלול הישיר לעבודה לא סטה ממסלולו. במצב של תאונת עבודה, זכאים העובדים לתבוע את זכויותיהם מביטוח לאומי ומחברת הביטוח / קרן הפנסיה באופן עצמאי או על ידי עו”ד תאונות עבודה. 

את מי תובעים בעת מקרה הביטוח? 

במסגרת התביעה לביטוח הלאומי תוגש תביעה לדמי פגיעה במהלך 3 החודשים הראשונים. ככל שתהיה פגיעה קשה יותר אשר מותירה אדם עם אחוזי נכות גבוהים המצריכים שיקום ושינויים לרבות שינוי אורך חיים, הרי שניתן לדרוש מביטוח לאומי גם קצבת נכות מעבודה:

באחוזי נכות קבועים מתחת ל-19% – ישולם מענק חד פעמי.

באחוזי נכות קבועים מעל 19% – תשולם קצבה בשיעור הנכות היחסי לכל החיים.

לצד דרישת הפיצוי/ גמלה מביטוח לאומי, יעמדו לרשותו של המבוטח גם זכויותיו לקבת אובדן כושר עבודה מחברת הביטוח או קרן הפנסיה. 

למאמר: 10 שאלות ותשובות בתביעות אובדן כושר עבודה

כל עובד שנפגע בתאונת עבודה או חלה במחלת מקצוע זכאי לדרוש את זכויותיו, אם כי בלא מעט מקרים שבהם ייגש וינסה להגיש את התביעה בכוחות עצמו, ייתכן וייתקל בקשיים לקבלת מה שמגיע לו על פי החוק או תנאי הפוליסה.

אפשר להיעזר בעורך דין בתאונות עבודה ואובדן כושר עבודה – אשר יוכל לכוון את התביעה באופן שמעלה את סיכויי הזכייה החל מחקירה אל מול ביטוח לאומי, חברות הביטוח וקרנות הפנסיה, ועד בחירת מומחים והשגת הערכה שתשיג בסופו של דבר את הזכויות המגיעות לו.

נפגעתם בתאונת עבודה? פנו עוד היום למשרדינו ואנו בהסתמך על ניסיוננו הרב, נסייע לכם להשיג את מה שמגיע בהסתמך על התנאים המגיעים לכם. 

צפו בעו”ד כפיר דיין דובב: איך ניתן להגדיל זכייה בתביעת ביטוח אובדן כושר עבודה?

מעוניין להיעזר בעו”ד אובדן כושר עבודה ופנסיית נכות?  לחץ כאן!

מעוניין להיעזר בעורך דין תאונות עבודה? לחץ כאן!

 

אם אתה זקוק לעזרתנו באחד מתחומי העיסוק המפורטים נשמח לעמוד לרשותך ולשרתך בנאמנות ובמקצועיות
להערכת סיכויי תביעתך:

מלאו פרטים וקצת רקע על המקרה ושלחו אלינו