רשלנות רפואית במחלות לב

מקרים של רשלנות רפואית במחלות לב עלולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים בחייו של חולה לב, כמו קיצור אורך חייו, ואף מוות  – בהיעדר זיהוי וטיפול נכון של התסמינים. במקרים בהם הגורם הרפואי מתעלם מתלונות של מטופל, לא מזהה סיכונים, לא מתייחס להיסטוריה המשפחתית שלו או מתעלם מהמלצות רופא מומחה לביצוע בדיקות לאחר ניתוח, ישנה ככל הנראה עילה לתביעה.

רשלנות רפואית בתחום הקרדיולוגיה – מהי?

מחלות הקשורות בקרדיולוגיה – כמו אי ספיקת לב, דום לב וכמובן התקף לב, יכולות, בעזרת אבחון מוקדם וליווי נכון של הרופא המטפל, להימנע. כשמטופל כבר הגיע למצב בו הוא קיבל התקף לב מדובר על מצב מסכן חיים, שבהיעדר טיפול מהיר ככל האפשר של צוות רפואי מומחה עלול להיגמר במוות.

הסממנים למחלות לב מופיעים ברוב המקרים לפני ההתקף עצמו – ומכאן שהטיפול, אם היה כזה, של רופא המשפחה או הקרדיולוג משחק תפקיד משמעותי אם מתברר כי היה ניתן למנוע את התקף הלב או ההחמרה במצבו של המטופל מבעוד מועד.

באיזה מקרים מדובר על רשלנות רפואית?

אם האדם החולה היה בטיפול רפואי בזמן שקדם להתקף הלב או התלונן על סימפטומים כמו כאבים בחזה או קוצר נשימה, ולא נשלח מטעם הרופא לביצוע בדיקות לגילוי מחלה אפשרית – ייתכן ומדובר על מקרה של רשלנות רפואית.

במקרה של חשד למחלת לב, ובמיוחד אם מדובר על אנשים בגילאים מבוגרים הסובלים מהגורמים הידועים להעלאת הסיכון כמו:

  • השמנת יתר
  • לחץ דם גבוה
  • עישון קבוע
  • אנשים בעלי היסטוריה משפחתית של בעיות ומחלות בלב
  • ועוד

נורות האזהרה האדומות צריכות להבהב אצל כל רופא. האחריות של הרופא היא לזהות את הסימנים האלו לשלוח את המטופל לביצוע כל הבדיקות הרלוונטיות על מנת לזהות את המחלה בהקדם האפשרי ולמנוע התדרדרות נוספת. אבחנה שגויה, התעלמות מתלונות המטופל או טעות באבחון עלולות לגרום למצב בלתי הפיך למטופל.

אילו בדיקות מתבצעות לגילוי מוקדם של מחלות לב?

במקרה שאדם מגיע עם תלונות של קוצר נשימה או כאבים בחזה, מתבצעות בדיקות א.ק.ג (רגיל או במאמץ) ומיפוי לב. במקרים בהם כבר התרחש אירוע לבבי כמו התקף לב, ההתנהלות של הצוות הרפואי היא קריטית, וגם כאן יש ישנם מצבים של רשלנות רפואית. דוגמאות לכך הן מקרים בהם הושאר חולה כמו השארת חולה במיון ללא טיפול ראוי, גם כשהתסמינים הצביעו על צורך בכך, או עיכוב בהגעת טיפול רפואי מציל חיים.

מהן העילות להגשת תביעת רשלנות רפואית במחלות לב ומה צריך לדעת?

במקרה שבו יש חשד לרשלנות רפואית, יש לפנות לעורך דין רשלנות רפואית שיבדוק את המקרה וידריך את התובע לאורך התביעה. בתביעות של רשלנות רפואית על התובע להוכיח כי הגוף הנתבע, בין אם מדובר על רופא מטפל או מוסד רפואי, לא מילא את תפקידו וגרם באופן זה להחמרה במצבו של החולה או אף למותו. הצגת כל המסמכים הרפואיים וחוות הדעת הקשורים בכך הם, כמובן, קריטיים ביותר להוכחת הטיעונים בתביעה.

אם אתם סבורים כי נגרם לכם נזק כתוצאה מרשלנות רפואית נשמח לסייע לכם בייעוץ והכוונה לגבי סיכויי תביעתכם – שלחו פרטים בטופס ההתקשרות ועורך דין יחזור אליכם.

מעוניין להיעזר בעו”ד רשלנות רפואית?  לחץ כאן!

מעוניין להיעזר בעו”ד אובדן כושר עבודה ופנסיית נכות?  לחץ כאן!

אם אתה זקוק לעזרתנו באחד מתחומי העיסוק המפורטים נשמח לעמוד לרשותך ולשרתך בנאמנות ובמקצועיות
להערכת סיכויי תביעתך:

מלאו פרטים וקצת רקע על המקרה ושלחו אלינו