עורך דין ביטוח פנסיוני

עו"ד ביטוח פנסיוני

משרד עו”ד כפיר דיין דובב ושות’ הינו משרד בוטיק העוסק במיצוי זכויות מול חברות ביטוח וקרנות הפנסיה, ומעניק למבוטחים ייצוג משפטי מלא במקרים בהם יש צורך בשירותי עורך דין ביטוח פנסיוני. עו”ד כפיר דיין דובב הינו גם בעל רישיון של סוכן ביטוח פנסיוני מעברו ומכיר את שני צידי המתרס.

ההתמחות והניסיון שבאמתחתנו מאפשרים לא אחת לאשר תביעות אלו ישירות מול חברות הביטוח וקרנות הפנסיה, וללא צורך בניהול הליכים משפטיים ארוכים, מורכבים ויקרים. לשם כך, אנו בוחנים כל מקרה של תביעות ביטוח פנסיוני לגופו וממליצים על דרכי פעולה מיטביות עבור הלקוח שלנו.

מהו ביטוח פנסיוני

הביטוח הפנסיוני נחלק לשני סוגים של מוצרים ביטוחיים עיקריים –

קרנות פנסיה

קרן פנסיה היא למעשה קופת עמיתים אשר מפקידים כספים מדי חודש ומנגד זכאים לפנסיה ב- 3 המצבים הבאים:

  • פנסיית זקנה –  במקרה של הגעה לגיל הפרישה (גיל 67 לדברים וגיל 62 לנשים).
  • פנסיית שארים – במקרה של חלילה פטירת העמית המבוטח לפני גיל הפרישה.
  • פנסיית נכות – במקרה של נכות (אובדן כושר עבודה) של המבוטח לתקופה זמנית או לצמיתות.

קרן הפנסיה מתנהלת על בסיס התקנון שלה אשר עלול להשתנות אחת לתקופה והוא אינו אישי בין העמית לקרן אלא חל באופן דומה על כלל העמיתים.

ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים הוא שם שיווקי בלבד של ביטוח פנסיוני אשר נמכר באופן דומה למנהלים בכירים ולעובדי כפיים. ביטוח המנהלים יודע לכסות את המקרים הבאים:

  • קצבת זקנה –  במקרה של הגעה לגיל הפרישה (גיל 67 לדברים וגיל 62 לנשים).
  • ביטוח למקרה פטירה – במקרה של חלילה פטירת העמית המבוטח לפני גיל הפרישה ישולם סכום חד פעמי שנרכש על ידי המבוטח למוטבים הרשומים בפוליסה, וזאת בשונה מקצבת שארים המשולמת בקרן פנסיה תמיד כקצבה חודשית ורק לשארים (בן/בת זוג או ילדים קטינים).
  • קצבת אובדן כושר עבודה – במקרה של אובדן כושר עבודה של המבוטח לתקופה זמנית או לצמיתות. לעניין זה ראה מאמרנו אודות אובדן כושר עבודה.

עם השנים הפכו שני המוצרים המתחרים קרן פנסיה וביטוח מנהלים לדומים הרבה יותר מאשר שונים וזאת בעקבות הוראות רגולטוריות שונות של המחוקק, וכן צרכים מסחריים של חברות הביטוח אשר מנהלות כיום הן ביטוחי המנהלים ואת את קרנות הפנסיה.

צפו בסרטון: מה בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים? על ההבדלים של שתי התוכניות הפנסיוניות

סיבות לדחיית תביעות ביטוח פנסיוני

במקרים רבים חברות הביטוח וקרנות הפנסיה דוחות תביעות ביטוח פנסיוני בשל סיבות שונות. היכולת לערער על נכונותם דורשת סיוע וליווי של עו”ד ביטוח פנסיוני. כך לדוגמא, נימוקי הדחייה יכולים להישען על הסיבות הבאות:

  • אי קיום תנאי ביטוחחברת הביטוח או קרן הפנסיה טוענת שלא מתקיימים התנאים הנדרשים בפוליסה בתקנון, למשל בגין כי לא מתקיים אובדן כושר עבודה או נכות.
  • הסתרת מידע ואי גלוימקרים בהם חברת הביטוח או קרן הפנסיה טוענת שהמבוטח הפר את חובתו לגילוי מידע והסתיר נתונים רפואיים ופרטים  שבגינם יחסה היה משתנה. כלומר, שינוי שיכול היה להתבטא באי קבלת המבוטח, עליית מחיר הפרמיות או שינוי נוסח הפוליסה. יש לציין, כי במקרה של קרן פנסיה, לפי התקנון בחלוף 60 חודשים גם אם העמית הצטרף חולה, הוא ייחשב כאילו הצטרף בריא.
  • מקרה חריגמקרה ביטוח העונה לתנאי חריג המופיע בפוליסה, אשר בגינו תדחה תביעת המבוטח. לדוגמא, מקרה של תביעת ביטוח למקרה פטירה לאחר התאבדות של המבוטח במהלך 12 החודשים הראשונים לפוליסה.

יחד עם זאת, חשוב להבין כי לא כל טענה של חברת ביטוח לדחיית של תביעות ביטוח פנסיוני הינה מוצדקת ולעיתים רבות דחיית התביעה נובעת ממניעים שרירותיים. על מנת לערער על טענותיה יש צורך סיוע וייצוג של עורך דין ביטוח פנסיוני מקצועי, מיומן ובעל היכרות ספציפית את התחום.

עורך דין ביטוח פנסיוני – למה אנחנו?

מעולם לא קרה שעו”ד כפיר דיין דובב לא השיג כסף ללקוחותיו בתיק מול חברות הביטוח !!! הסיבה היא כי אנו בוחרים את לקוחותינו ולוקחים אך ורק תיקים שאנו מאמינים בצדקתם ובסיכוי ההצלחה שלהם.

פס”ד תקדימי שהשיג משרדנו: 800,000 ש”ח ליורשים של מבוטח בקרן פנסיה שנפטר ולא הספיק למשוך את הכספים

אישור תביעת שאירים: סך של 18,500 ש”ח לאחר שתביעת אישה שטענה כי היא ידועה בציבור נדחתה

למשרדנו הצלחות רבות באישור תביעות מול חברות הביטוח וקרנות הפנסיה אף ללא ניהול הליך משפטי וזאת בשל הנסיון הרב של עו”ד כפיר דיין דובב, עורך דין ביטוח פנסיוני ובעל רישיון של סוכן ביטוח פנסיוני, וכמי שעבד עבור חברות הביטוח וכיום משמש כעו”ד מטעם המבוטחים. המקרה ייבחן לגופו ותינתן ההמלצה המתאימה ביותר לדרך הפעולה אשר תביא לתוצאה המיטבית ללקוח.

אנו משרד בוטיק העוסק אך ורק בתחומי תביעות ביטוח ובפרט בתביעות ביטוח פנסיוני. אנו מקבלים מספר מוגבל של תיקים וכל לקוח הוא עולם ומלואו. עו”ד כפיר דיין דובב מטפל ואחראי ישירות על כל תיק והלקוח מקבל עדכונים על כל התפתחות שוטפת חשובה בתיק.

למאמרים ומידע נוסף בנושא אובדן כושר עבודה – לחץ כאן

סיפור הצלחה: קבלת תשלומי ביטוח אובדן כושר עבודה מפוליסה שבוטלה

צפו בסרטון: חובת ההפרשות לקרן פנסיה או ביטוח מנהלים לעובד, פרקליטים עד הבית – ערוץ 13

מאמרים באותו נושא שאולי יעניינו אותך:

פנסיית נכות מנורה מבטחים

פנסיית נכות מנורה מבטחים

הגשת תביעת פנסיית נכות חשובה לביטחון כלכלי של עובד שמצבו הבריאותי מונע ממנו להמשיך ולעבוד כבעבר. מאמר זה יעסוק בתהליך הגשת התביעה לפנסיית נכות מנורה

מקורות החובה לביטוח פנסיוני

מקורות החובה לביטוח פנסיוני

כל עובד מגיל 21 וכל עובדת מגיל 20 זכאים להפרשת ביטוח פנסיוני באמצעות שלוש המוצרים הפנסיונים הבאים: קרן פנסיה, קופת גמל וביטוח מנהלים. נכון להיום

לחצו למאמרים נוספים בנושא -
אם אתה זקוק לעזרתנו באחד מתחומי העיסוק המפורטים נשמח לעמוד לרשותך ולשרתך בנאמנות ובמקצועיות
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 35 ביקורות
×
js_loader

הזינו את מספר הטלפון ושלחו לנו הודעה לוואטסאפ